وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به منظور شرکت در نشست مجمع دیپلماسی آنتالیا وارد این شهر ترکیه شد.

ظریف

 به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جنهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در نشست مجمع دیپلماسی آنتالیا امروز (پنجشنبه) وارد آنتالیا شد، ضمن شرکت در این نشست که فردا (جمعه) با سخنرانی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه آغاز به کار می کند، در این نشست سخنرانی خواهد کرد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان  در این اجلاس پیرامون دکترین همسایگی جمهوری اسلامی ایران سخنرانی و سیاست های کشورمان در این خصوص را تشریح خواهد کرد.

 وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه این اجلاس با تعدادی از مقامات عالیرتبه و  وزرای امور خارجه شرکت کننده دیدار و گفتگو خواهد داشت و در اجلاس سه جانبه وزرای امور خارجه ایران، ترکیه و افغانستان نیز شرکت خواهد کرد.

براساس این گزارش مجمع دیپلماسی آنتالیا روز جمعه ۲۸ خرداد با سخنرانی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه افتتاح خواهد شد.

این نشست با حضور  مقامات عالی رتبه کشورها، وزرای امور خارجه، روسای سازمانهای بین المللی و منطقه ای و دیپلمات‌های برجسته برگزار می شود.

فرصت های جدید صلح و همکاری در قفقاز جنوبی، تقویت همبستگی های منطقه ای، همکاریهای منطقه ای در آسیا، ارتباط با آفریقا، مسائل خاورمیانه و خلیج فارس، روابط فرا آتلانتیکی، پناه جویان و مهاجران، دیپلماسی اقتصادی و تجارت، ارتباطات و اخبار جعلی در دنیای مجازی از جمله مهم‌ترین موضوعاتی هستند که در اجلاس سالجاری مجمع دیپلماسی آنتالیا مورد بحث و گفتگو  قرار خواهند گرفت.

کد خبر 608287

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار