محسن اسماعیلی، عضو مجلس خبرگان رهبری در پیامی انتخابات ریاست جمهوری پیش رو را دارای اهمیت و تاثیری دوچندان دانست و از مردم خواستار شد تا با رای خود مایه قدرت و قوت رئیس‌جمهور آینده شوند.

محسن اسماعیلی

به گزارش همشهری‌آنلاین، محسن اسماعیلی، نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبری در این پیام آورده است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
ایرانیان عزیز! هموطنان گرامی!

به فضل الهی در آستانه انتخاباتی دیگر قرار گرفته‌ایم. انتخابات، همیشه در نظام اسلامی ما مهم و تعیین‌کننده بوده و هست. اما این بار، از اهمیت و تاثیری دوچندان برخوردار است؛ به ویژه گزینش رییس‌جمهور که به تصریح قانون اساسی، پس از مقام رهبری، «عالی‌ترین مقام رسمی کشور است‏ و مسئولیت‏ اجرای‏ قانون‏ اساسی‏ و ریاست‏ قوه‏ مجریه‏ را جز در اموری‏ که‏ مستقیماً به‏ رهبری‏ مربوط می‏‌شود، بر عهده‏ دارد.»

به سهم خویش، فروتنانه از یکایک شهروندان، با هر گرایش و تفاوتی که دارند، درخواست می‌کنم از حق مشارکت در تعیین سرنوشت که خدا به آنان داده است، استفاده کنند و در انتخابات روز ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ #حضور_پر_رنگ_و_با_نشاط داشته باشند. چنین حضوری، پشتوانه اقتدار کشور و مایه قدرت و قوت کسی خواهد بود که پس از رأی اکثریت، منتخب همه ملت است و تمام رقیبان و رفیقان موظف به حفظ احترام و کمک به وی خواهند بود.

بر همه ماست که به دعوت رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، مراجع عظام تقلید، نخبگان و خیرخواهان لبیک گفته و پس از حصول حجت شرعی به مناسب‌ترین فرد از میان افراد موجود رأی دهیم. 

معیار و ملاک حصول حجت شرعی نیز همان است که امام راحل عظیم‌الشأن(ره) بیان فرموده‌اند؛ یعنی اینکه «احدی شرعاً نمی‌تواند به کسی کورکورانه و بدون تحقیق رأی بدهد، و اگر در صلاحیت شخص یا اشخاصی تمام افراد و گروه‌ها نظر موافق داشتند ولی رأی‌دهنده تشخیصش بر خلاف همه آنها بود، تبعیت از آنها صحیح نیست، و نزد خداوند مسئولیت دارد، و اگر گروه یا اشخاص صلاحیت فرد یا افرادی را تشخیص دادند و از این تأیید برای رأی‌دهنده اطمینان حاصل شد، می‌تواند به آنها رأی دهد.»

از خدای بزرگ بهترین سرنوشت را برای ایران و ایرانیان درخواست می‌کنم؛ «إِنَّ رَبِّی قَرِیبٌ مُّجِیبٌ».

کد خبر 608105

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار