مجموع نظرات: ۴
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۲
۰ نفر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان از تنش آبی ۳۱۳ روستای گیلان در تابستان خبر داد.

تنش آبی

«سید محسن حسینی» به همشهری آنلاین گفت: کاهش نزولات جوی در استان، منجر به کاهش آب دهی ۵۷۶ دهنه چشمه ی کوهستانی شده است. پیش بینی می‌کنیم ۳۱۳ روستای کوهستانی با کمبود آب شرب مواجه شوند.

حسینی بیان کرد: در این خصوص تمهیدات خاصی از سوی آب و فاصلاب گیلان فراهم شده است. دراین بخش تانکرهای آبرسان آبفا و بخش خصوصی آماده آبرسانی به این روستاها هستند. همچنین هزار و ۱۴۸ مخزن ذخیره آب در نقاط مختلف استان و ۴ شرکت بسته بندی آب، گیلان پیش بینی شده است. در حال حاضر شرکت آب و فاضلاب گیلان هیچ برنامه مدونی برای قطعی آب دراین روستاها ندارد.

حسینی ابراز امیدواری کرد: با راه اندازی کامل تصفیه خانه جدید آب گیلان ۱۸ شهر و ۵۶۸ روستا تحت پوشش این شبکه برای مصرف آب غیر شرب قرار گیرند.

در حال حاضر بیش از یک میلیون مشترک شهری و روستایی در گیلان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردارند که ۶۵۴ حلقه چاه، ۵۷۶ دهنه چشمه، ۱۳ باب تصفیه خانه، ۶۲۰ واحد ایستگاه پمپاژ و ۵۳۲ هزار مترمکعب مخزن، آب مورد نیاز این مشترکین را تامین می کند. بیش از ۹۹ درصد جمعیت شهری و ۷۷.۳۲ درصد جمعیت روستایی استان گیلان از خدمات آب شرب بهداشتی بهره مند هستند.

کد خبر 608031

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار