مدیر امور دیسپاچینگ منطقه‌ای تهران گفت: از سال گذشته حدود ٣٠٠٠ برنامه با همکاری دفتر هماهنگی، امورهای انتقال نیرو، طرح و توسعه، شرکت توانیر و سایر ذی‌نفعان توسط این امور در سه دوره کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت پس از تدوین و اخذ مجوز از سوی دیسپاچینگ ملی اجرا شده است.

برق

به‌ گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، حسن عبدالرضایی افزود:  شرایط امسال شبکه زیرپوشش از نظر تولید و مصرف با توجه به شروع گرمای زودرس و افزایش میانگین دمای وزنی تولید و مصرف، افزایش رشد مصرف بیش از میانگین سال‌های گذشته نسبت به سال گذشته متفاوت است.

 وی همچنین عدم تناسب مصرف با تولید، مصرف بالای مراکز تولید رمز ارزها، رشد مصرف در بخش کشاورزی، تاخیر در اجرای برنامه اورهال واحدهای نیروگاهی به دلیل کمبود سوخت در زمستان سال گذشته، کاهش نزولات جوی در سال آبی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل و در نتیجه محدودیت در تولید نیروگاه‌های برق آبی را نسبت به سال گذشته متفاوت ارزیابی کرد.

مدیر امور دیسپاچینگ منطقه‌ای تهران اعمال مدیریت مصرف در شبکه زیرپوشش و همچنین کنترل و پایش شبکه در فصل سرد زمستان را با توجه به محدودیت سوخت نیروگاه‌ها و کمبود تولید در شبکه تهران و بالا بودن بار خطوط تبادلی شبکه جنوب به شمال و همچنین قدمت استفاده از تجهیزات را یکی از چالش‌های بهره‌برداری امور دیسپاچینگ منطقه‌ای برشمرد.

عبدالرضایی ادامه داد: برای مثال پست‌ها و نیروگاه‌های شهید فیروزی(طرشت)، بعثت، منتظر قائم، ری گازی، معنوی، دوشان تپه، قم و ... که دارای قدمت بالایی هستند و به‌منظور استفاده هرچه بهتر از تجهیزات پست‌ها و نیروگاه‌های مورد اشاره این امور تمرکز خـود را در اجرای برنامه‌های دقیــق ســرویس و تعمیرات و نیز پایـش مداوم تجهیزات ایستگاه‌ها فوق‌الذکر قـرار داده و بـه هر روش ممکـن، سعی کرده است تا به نحو مطلوب شبکه را مورد بهره‌برداری قرار دهد.

مدیر امور دیسپاچینگ منطقه‌ای عنوان کرد: با همه محدویت‌های اشاره شده، حفظ پایداری و امنیت و قابلیت اطمینان شبکه تحت پوشش از مهمترین رسالت دیسپاچینگ منطقه‌ای است. از سال ۱۳۸۲ تاکنون و به‌مدت ۱۸ سال black out در شبکه نداشته‌ایم  و این اتفاق خوب از افتخارات صنعت برق و شرکت برق منطقه‌ای تهران به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه با همه محدودیت‌های شبکه و شرایط کرونا و ابتلای تعدادی از پرسنل دیسپاچینگ به بیماری کرونا، با تلاش سایر همکاران امور سعی شد تا هیچ گونه خلل و نقصان جدی در انجام وظایف جاری در کنترل شبکه وسیع تحت پوشش برق منطقه‌ای تهران ایجاد نشود.

کد خبر 607983

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار