سازمان تأمین اجتماعی زمان‌بندی پرداخت حقوق مستمری‌بگیران خود را که آغاز شده و تا پایان خرداد ادامه دارد، بر اساس حروف الفبا و بانک‌های پرداخت‌کننده اعلام کرد.

بازنشستگان-وام

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: پرداخت حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان در ماه جاری از ۲۰ خرداد آغاز شده و تا ۳۱ خرداد بر اساس حروف الفبا (مطابق با جدول ذیل) واریز می شود.

نام حرف تاریخ پرداخت
آ. ا ۱۴۰۰/۳/۲۰
حرف ب تا ش شعب تا ۲۰۰۰ نفر ۱۴۰۰/۳/۲۱
حرف ص تا ی شعب تا ۲۰۰۰ نفر ۱۴۰۰/۳/۲۲
ب ۱۴۰۰/۳/۲۳
پ، ت، ث ۱۴۰۰/۳/۲۴
چ، ج، ژ، ص ۱۴۰۰/۳/۲۵
ض، ز، ف ۱۴۰۰/۳/۲۶
ح، همکاران بازنشسته ۱۴۰۰/۳/۲۷
ق، ر، س ۱۴۰۰/۳/۲۸
بانک‌های ملی، ملت، تجارت، پست بانک، سپه، کشاورزی، صادرات ۱۴۰۰/۳/۲۹
ط، ظ، خ ۱۴۰۰/۳/۲۹
گ، ل، و، ه، غ، ی، ذ، ک ۱۴۰۰/۳/۳۰
د، ش، ع، ن، م و بنیاد شهید ۱۴۰۰/۳/۳۱

براساس بخشنامه افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال ۱۴۰۰، از ابتدای سال جاری تمامی مستمری‌های بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان مشمول قانون تامین‌اجتماعی که تا پایان سال ۱۳۹۹ برقرار شده، به ترتیب برای دریافت‌کنندگان تا حداقل مستمری ۳۹ درصد و برای سطوح بالاتر از حداقل مستمری ۲۶ درصد به‌ علاوه مبلغ ثابت  ۲۴۸ هزار و ۳۵۵ تومان افزایش می‌یابد.

بر اساس مصوبات شورای عالی کار، حداقل میزان مستمری بازنشستگی، از کارافتادگی‌ کلی و بازماندگان ماهانه مبلغ ۲ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۹۵ تومان تعیین می‌شود.

مجموع آیتم‌های مبلغ مستمری سال ۱۳۹۹، مبلغ متناسب‌سازی، ضریب ترغیب و تفاوت تطبیق ناشی از اجرای متناسب سازی مرحله اول حقوق مستمری‌بگیران، مبنای اعمال افزایش مستمری ماده ۹۶ قانون در سال جاری خواهد بود.

به موجب ضوابط قانونی و مفاد بودجه سنواتی سازمان تأمین اجتماعی کمک‌های جنبی تحت عنوان حق سنوات، عائله مندی، اولاد و همسر متکفل فرزند و همچنین کمک هزینه مسکن و کمک هزینه تأمین معیشت به مستمری بگیران این سازمان پرداخت می‌شود.

حق سنوات مازاد بر ۲۰ سال سابقه پرداخت حق‌ بیمه، در سال ۱۴۰۰ به میزان ۵۰۰ تومان به ازای هر سال سابقه مازاد بر ۲۰ سال افزایش می‌یابد. همچنین به موجب بخشنامه ابلاغ شده به واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی کمک‌ هزینه ماهانه عائله‌مندی مبلغ ۸۸ هزار و ۵۱ تومان، کمک‌هزینه ماهانه اولاد ۱۷ هزار و ۷۸۲ تومان و کمک‌ هزینه ماهانه همسر متکفل فرزند ۴۴ هزار و ۲۵ تومان تعیین شده است.

در این بخشنامه میزان کمک‌هزینه مسکن مبلغ ۷۰ هزار تومان و کمک‌ به تامین معیشت مستمری‌بگیران مبلغ ۱۲۰ هزار تومان تعیین شده است.

کد خبر 607263

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار