معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در بخش خدمات زیربنایی مسکن مهر ۳۰ درصد از هزینه‌های شرکت آب و فاضلاب از محل اعتبارات اختصاص یافته به مسکن مهر تامین شده است.

مسکن مهر شهر جدید هشتگرد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، احمد اصغری مهرآبادی در بازدید از مناطق مختلف شهرستان‌های شرق استان تهران در خصوص اقدامات دولت در تامین خدمات روبنایی مسکن مهر  اظهار کرد: ۶۷۰  باب مدرسه در سایت‌های مسکن مهر در دست ساخت است که ۵۰۵ واحد به اتمام رسیده و مابقی در حال تکمیل است. همچنین ساخت ۵۰۰ مسجد نیز در دست ساخت است که ۳۹۵ مسجد به اتمام رسیده و مابقی درحال تکمیل و ۷۵ باب کلانتری نیز به اتمام رسیده و در حال بهره برداری است.

وی اضافه کرد: مسکن مهر یکی از پروژه‌هایی بود که در ابتدا قرار بود به صورت اجاره ۹۹ ساله باشد اما با توجه به افزایش هزینه‌ها و تامین نشدن منابع، مقرر شد دولت به میدان بیاید و برای اجرای این پروژه حامی باشد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با اشاره به اینکه طی سال‌های گذشته دولت از منابع مختلف کمک های بسیاری در اجرای این پروژه مسکونی داشته است، تصریح کرد: برای اجرای خدمات زیربنایی و روبنایی، طبق تصویب مجلس مقرر شد دستگاه‌های متولی اجراکننده باشند که آنان نیز با کمبود اعتبارات مواجه شدند و در همین راستا دولت نیز بار دیگر پای کار آمد.

مهرآبادی همچنین بابازدید از محله کریتون و مسکن مهر مهرآباد از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات مردم این منطقه قرار گرفت و برای حل مشکل مالکیت زمین جوانان محله کریتون بر لزوم پیگیری مراحل الحاق این منطقه به محدوده و واگذاری زمین‌های آن به افراد واجد شرایط برای تهیه مسکن جوانان تاکید کرد.

در نشست بررسی مشکلات مسکن مهر دماوند موضوعاتی از جمله زیرساخت‌های شهری مسکن مهر، جدول‌گذاری و آسفالت‌ معابر، ندادن پایان‌کار به مجتمع‌های مسکونی و مشکلات تعاونی ۱۱، ۱۲ و ۱۳ مسکن مهر مطرح شد و از روند اجرای پروژه دیوار حائل تعاونی مهر یک نیز بازدیدی صورت گرفت و مقرر شد طی یک ماه آینده پروژه دیوار حائل تعاونی تکمیل شود.

کد خبر 607203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار