سازمان ملی فضایی چین (CNSA) روز جمعه چهار تصویر از مریخ را منتشر کرد که از جمله شامل پرتره‌ای گروهی از مریخ‌نورد «ژورونگ» و سطح‌نشین‌ آن است که پرچم‌های کوچک این کشور را حمل می‌کنند.

Mars

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از آسوشیتدپرس چهار تصویر منتشر شده همچنین بخش بالایی مریخ‌نورد «ژورونگ» و نیز نمایی از مریخ‌نورد پیش از پایین آمدنش از سطح‌نشین را نشان می‌دهند.

سلفی مریخ‌نورد چینی به زمین ارسال شد

به گفته CNSA& ژورونگ یک دوربین با کنترل از راه دور را در فاصله ۱۰ متری از سطح نشین قرار داد، سپس به عقب رفت تا یک عکس پرتره گروهی گرفته شود.

چین سطح‌نشین تیان‌ون-۱ که حامل مریخ‌نورد بود پس از سه ماه گردش در مدار سیاره سرخ، ماه پیش روی مریخ نشاند. چین دومین کشوری پس از آمریکا است که توانسته است یک سفینه فضایی را روی کره مریخ بنشاند.

سلفی مریخ‌نورد چینی به زمین ارسال شد
عکسی که ژورونگ از سطح‌نشین تیان‌ون ۱ در محل فرود در دشت یوتوپیا گرفته است. رد چرخ‌های مریخ‌نورد در سمت راست عکس دیده می‌شود.

هم مدارگرد و هم سطح‌نشین پرچم‌های کوچک چین را حمل می‌کنند و و سطح‌نشین طرح نماد حیوانی بازی‌های المپیک و پارالمپیک زمستانی پکن ۲۰۲۲ را بر خود دارد.مریخ‌نورد شش‌چرخه ژورونگ ناحیه‌ای به نام «دشت یوتوپیا» در مریخ جستجو می‌کند و به خصوص به دنبال نشانه‌های آب یا یخ می‌گردد که می‌تواند شواهدی درباره حیات باستانی در مریخ به دست دهند.

۴ تصویر جالب سفینه چینی از مریخ
یک عکس پانورامای گرفته شده بوسیله ژورونگ که پهنه وسیع دشت یوتوپیا را نشان می‌دهد. صفحات خورشید مریخ‌نورد و عرشه ان در سمت چپ و شیب‌راهه سطح‌نشین نیز در سمت راست دیده می‌شوند.

ژورونگ با ارتفاع ۱.۸۵ متر بسیار کوچکتر از مریخ‌نورد استقامت است که به همراه یک بالگرد نبوغ در حال حاضر در اکتشاف در بخش دیگری از مریخ است. 

۴ تصویر جالب سفینه چینی از مریخ
نمایی از پهنه‌ای مسطح در اطراف مریخ‌نورد ژورونگ در نزدیک دشت یوتوپیا محل فرود آن

کد خبر 607011

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار