وزیر علوم گفت: مخالفت‌هایی که در مورد ساماندهی دانشگاه‌ها وجود دارد، مسیر درستی را طی نمی‌کند و برخی مباحث ساماندهی را به حاشیه می‌برد.

منصور غلامي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ساماندهی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوبه جلسه ۷۷۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی است که به وزارت علوم تکلیف کرده مجموعه آموزش عالی کشور در حوزه این وزارتخانه ساماندهی شود.

وی در پاسخ به سوالی در مورد ادامه اجرای ساماندهی دانشگاه‌ها در دولت آینده تاکید کرد: ضمانت اجرای ساماندهی دانشگاه‌ها در دولت بعدی، شورای عالی انقلاب فرهنگی است چراکه این شورا مطالبه‌گرِ ساماندهی دانشگاه‌هاست.

وزیر علوم با بیان اینکه ساماندهی مراکز آموزش عالی فقط برنامه دولت نیست، درباره مخالفت عده‌ای با ساماندهی دانشگاه‌ها گفت: مخالفت‌هایی که وجود دارد مسیر درستی را طی نمی‌کند. البته مباحث کارشناسی را قبول کرده‌ایم و بارها به آن پرداخته‌ایم، بنابراین برخی مباحث مطرح‌شده، موضوع ساماندهی را به حاشیه می‌برد.

غلامی، ساماندهی را یک تکلیف ملی دانست و یادآور شد: گزارش‌های ارائه‌شده در نقشه جامع علمی کشور مورد تایید و حمایت قرار دارد. البته هر کاری نواقصی دارد که در رفت و برگشت گزارش‌ها، این نواقص را بررسی می‌کنیم تا این کار اساسی که یک حرکت ملی است، به نتیجه برسید.

وی درباره به سرانجام رسیدن ساماندهی‌ها تا پایان دولت دوازدهم خاطرنشان کرد: ساماندهی در برخی دانشگاه‌ها تا ۹۹ درصد به سرانجام رسیده است. در مجموعه‌های دانشگاه‌های دولتی و حضوری تقریبا آن چیزی که در برنامه بوده، بیش از ۵۰ درصد اجرا شده و ۵۰ درصد بعدی در حال اجراست.

وزیر علوم ابراز امیدواری کرد که تا پایان دولت دوازدهم ساماندهی ۱۰۰ درصد اجرا شود و بخش‌های پشتیبانی برای دولت بعدی باقی می‌ماند که به کیفی‌سازی و ارتقای جایگاه علمی موسسات آموزش عالیِ سامان‌یافته منجر می‌شود.

کد خبر 606731

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha