راهکارهایی برای تقویت سیستم ایمنی وجود دارد تا شما را از بیماری نجات دهد. در این مطلب به راهکارهایی برای پیشگیری از بیماری می‌پردازیم.

تغذیه ورزشی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خراسان، به طور معمول وقتی بیمار می‌شوید که سیستم ایمنی بدن به‌خوبی کار نمی‌کند. بنابراین راهکارهایی برای تقویت سیستم ایمنی وجود دارد تا شما را از بیماری نجات دهد. در ادامه به راهکارهایی برای پیشگیری از بیماری می‌پردازیم:

استرس را مدیریت کنید

ثابت شده که استرس سیستم ایمنی بدن را تضعیف می‌کند.

کاملا تمیز باشید

به طور مرتب دست‌ها را بشویید. حمام کنید و لباس‌هایتان را تمیز نگه دارید.

به‌ طور منظم ورزش کنید

با توجه به تحقیقی که در مجله Sport and Health Science منتشر شد، ورزش منظم باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود و احتمال ابتلای شما به عفونت‌های دستگاه تنفسی فوقانی را کاهش می‌دهد.

پاک‌سازی کامل خانه

۱- مواد استریل‌کننده

قبل از این‌که بخواهید سرویس‌ بهداشتی، اتاق خواب‌، آشپزخانه و جاهای دیگر خانه را تمیز کنید، ابتدا از اسپری‌های ضد عفونی‌کننده برای تمام سطوح استفاده کنید.

۲- جرم‌گیری

جرم‌های موجود در آشپزخانه و سرویس بهداشتی، بهترین مکان برای تجمع ویروس‌ها هستند. با استفاده از مواد جرم‌گیر و فرچه مخصوص جرم‌ها را از بین ببرید.

۳- استریل دوباره

برخی از جرم‌ها دیده نمی‌شود. درست است که مواد استریل‌کننده، جرم‌ را از بین نمی‌برد ولی ویروس‌ها و میکروب‌ها را از بین می‌برد.

۴- جریان هوا

بهتر است حواس‌مان به جریان هوای خانه باشد تا هوای تازه با اکسیژن بیشتر وارد خانه شود و ویروس‌های پراکنده شده باقی نماند.

کد خبر 606459

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار