سرپرست پلیس راه مازندران گفت: مسافران و شهروندانی که قصد بازگشت به شهرهای خود را دارند با توجه به پرحجم شدن ترافیک در ساعات پایانی روز و لغو شدن یک طرفه کردن مسیرهای منتهی به مازندران، زمان‌بندی مناسبی برای بازگشت داشته باشند و بازگشت خود را به ساعات پایانی روز موکول نکنند.

سفر ـ جاده

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ هادی عبادی سرپرست پلیس راه مازندران گفت: فعلا ترافیک سنگین در مسیرهای خروجی مازندران نداریم. در همه جاده‌های مازندران به ویژه محورهای خروجی این استان در حال حاضر ترافیک آرام و روان است و فقط در برخی نقاط جاده چالوس و جاده هراز شاهد ترافیک پرحجم هستیم.

وی با این وصف پیش‌بینی کرد: طبیعتا هر چه به نیمروز و ساعات عصر نزدیک می‌شویم بر تعداد خودروهای مسیرهای خروجی مازندران افزوده می‌شود.

سرپرست پلیس راه مازندران با اشاره به لغو اجرای طرح یک‌طرفه کردن مسیرهای منتهی به مازندران در هنگام خروج مسافران خاطرنشان کرد: بسیاری از شهروندان و مسافران هنوز با این گمان که جاده‌های هراز و چالوس در ساعات پایانی روز به سمت تهران یک‌طرفه می‌شود سفر خود را به ساعات پایانی موکول می‌کنند. در حالی که از اواخر سال ۱۳۹۹ یک‌طرفه کردن این مسیرها به طور کلی لغو شده و اعمال نمی‌شود.

سرهنگ عبادی افزود: ما در هیچ مسیری ممنوعیت تردد به دلیل یک‌طرفه شدن یکی از لاین‌ها را نخواهیم داشت و تردد به روال طبیعی جریان خواهد داشت. تنها ممنوعیت تردد در حال حاضر همان ممنوعیت تردد کرونایی است که اعمال می‌شود. بنابراین مسافران و شهروندان برای بازگشت زمان‌بندی مناسبی را در نظر بگیرند تا در ترافیک پرحجم ساعات پایانی روز قرار نگیرند.

وی درباره وضعیت ترافیکی محورهای درون استانی نیز گفت: ترافیک در جاده‌های کنار نیز فعلا آرام است، اما پیش‌بینی می‌شود که در مسیرهای روستایی و ییلاقی از بعدازظهر با توجه به بازگشت مسافران و شهروندان بومی ساکن استان به شهرها ترافیک پرحجمی داشته باشیم و به همین دلیل از شهروندان می‌خواهیم که بازگشت را به آخرین ساعات روز موکول نکنند و زمان‌بندی مناسبی برای بازگشت داشته باشند.

سرپرست پلیس راه مازندران با اشاره به بارش پراکنده در برخی مناطق استان و احتمال لغزندگی جاده‌ها از رانندگان خواست تا نکات ایمنی از جمله رعایت سرعت مطمئنه، توجه به جلو و استفاده نکردن از تلفن همراه در هنگام رانندگی را جدی بگیرند.
 

کد خبر 605715

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار