معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: علاوه بر ثبت سرعت لحظه ای توسط دوربین های هوشمند ثبت سرعت متوسط در جاده های استان نیز صورت می گیرد.

اعمال محدودیت در تردد جاده ای

به گزارش همشهری آنلاین ، بهزاد برقی  با بیان این مطلب تاکید کرد: در حال حاضر با هدف هوشمند سازی حمل و نقل جاده ای، ارتقای شاخص های ایمنی و کاهش میزان تخلفات سرعت و سوانح رانندگی، ۴۱ سامانه هوشمند ثبت تخلف عبور و مرور در سطح استان در حال اجرا بوده که از این تعداد ۳۸ سامانه به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه با استفاده از سامانه های هوشمند حمل و نقل جاده ای تعداد تخلفات به صورت لحظه ای در هر محور قابل رصد و اعلام است، اضافه کرد: این سامانه ها پیشتر به منظور ثبت تخلفات لحظه ای مورد استفاده قرار می گرفت اما در حال حاضر با ارتقا عملکرد آن نسبت به ثبت تخلفات مربوط به سرعت متوسط نیز اقدام و برگ جریمه از طریق مرکز پلیس راه کشور صادر می شود.

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی یادآور شد: ثبت سرعت متوسط با استفاده از فرمول ساده سرعت تقسیم بر مسافت طی شده محاسبه شده و متخلفین برابر قانون جریمه می شوند که تمامی این ابزار در راستای افزایش ایمنی ترددهای جاده ای و حفظ جان و مال کاربران جاده ای به کار گرفته شده است.

وی با اشاره به دیگر قابلیت های دوربین های ثبت تخلفات ترددهای جاده ای اضافه کرد: همچنین این دوربین ها قادر هستند تخلف نبستن کمربند ایمنی و استفاده ازتلفن همراه حین رانندگی را ثبت کرده و به مراکز پلیس اطلاع دهند.

برقی گفت: در یک ماه گذشته نزدیک به یک میلیون تردد در محورهای ارتباطی استان ثبت شده که متوسط سرعت این ترددها ۸۰ کیلومتر بوده است.

کد خبر 604866

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار