سیدعباس عراقچی، رئیس هیات مذاکره‌کننده کشورمان، با تأکید بر اینکه مسیر خوبی تا کنون طی شده می‌گوید: مذاکرات پیچیدگی‌های بسیار دارد و به موضوعات اصلی مورد اختلاف رسیده‌ایم.

عراقچی

به گزارش همشهری آنلاین، رییس هیات مذاکره کننده ایران در مذاکرات وین گفت: تقریبا یک هفته است که مذاکرات را در وین دنبال می‌کنیم. مذاکرات پیچیدگی‌های زیادی دارد و به موضوعات اصلی مورد اختلاف رسیدیم. پیشرفت های خوبی تا الان داشتیم و مسیر خوبی را طی کردیم، الان در نقطه‌ای هستیم که به اختلافاتی بارزی که وجود دارد، می‌پردازیم. 

متن‌ها تهیه شده و مقدار زیادی متن‌های ما آماده است، ولی چند مورد اختلافی کماکان در دست بررسی است.جلسات فشرده‌ای را این روزها برگزار کردیم و امروز یک جلسه سه‌جانبه‌ای را با روسیه و چین داشتم و هماهنگی‌های خوبی بین ما و روسیه و چین وجود دارد.

عراقچی ادامه داد: جلسه‌ای هم با سه کشور اروپایی به صورت چهارجانبه داشتم و جلسات کارشناسی نیز برگزار شد. به نظر من مسیر خوبی تا الان طی شده است. این که آیا در این دور از مذاکرات بتوانیم به جمع بندی برسیم، شخصا مطمئن نیستم.

به تلاش خود ادامه می‌دهیم. ممکن است لازم باشد یک بار دیگر هیأت‌ها برای مشورت‌های بیشتر به پایتخت‌ها مراجعه کنند، هنوز در این خصوص تصمیم قطعی نگرفتیم. ظرف دو سه روز آینده کار را ادامه خواهیم داد، یا به جمع بندی خواهیم رسید که چگونه رفتار کنیم. 

وی تاکید کرد که شخصا مطمئن نیستم که مذاکرات در این دور، به پایان برسد. معمول کار ما این است که همیشه با یک جلسه کمیسیون مشترک کار را شروع می‌کنیم و با یک جلسه کمیسیون مشترک جمع بندی کرده و خاتمه می‌دهیم. بحث‌ها و مذاکرات اصلی در جلسات دوجانبه، سه جانبه و چندجانبه صورت می‌گیرد و عنداللزوم در همه سطوح با هم ملاقات داریم و صحبت می‌کنیم ولی طبیعتا هر زمان قرار باشد به این دور از مذاکرات خاتمه داده شود، از طریق یک جلسه جمع بندی کمیسیون مشترک خواهد بود.

عراقچی در پایان گفت: هنوز زود است که قضاوت کنیم در چه زمانی و مقطعی به این نقطه خواهیم رسید. تلاش برای این که هر چه سریع‌تر به جمع بندی نهایی برسیم، از نظر ما ادامه دارد و باید ببینیم چه خواهد شد.

کد خبر 604739

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار