سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر ضرورت پیگیری گزارش تحقیق و تفحص از شرکت رسا تجارت که در شورای شهر تصویب شده، نامه فرماندار تهران درباره این گزارش را بلا موضوع دانست.

اعطا

به گزارش هشمهری آنلاین به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران «علی اعطا» در جریان بررسی نامه اعتراض فرمانداری تهران به گزارش تحقیق و تفحص از شرکت رسا تجارت مبین گفت: روند تحقیق و تفحص، روند مشخصی است و به طور خاص در ماده ۸۱ قانون ذکر شده است که شورای شهر می‌تواند درخواست تعقیب به مراجع قضایی ارائه کند.

 وی افزود: شورای شهر می‌تواند درخواست تعقیب ارائه دهد و متخلفی که در گزارش احراز شده است توسط رئیس شورا به قوه قضاییه یا مرجع رسیدگی به تخلفات اداری معرفی شود.

 اعطا تاکید کرد: نکته مهم تر این است که بر اساس قانون ذکر شده است درخواست رئیس شورا می تواند خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار گیرد و نتیجه آن به  شورای اسلامی اعلام شود.

 سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: این موضوعی است بین شورای شهر و دستگاه قضایی و جای تعجب است که با چنین استدلالی که مصوبه هیات تطبیق هم نیست، فرمانداری تهران نامه ارسال کرده و گفته است که شما دسترسی مسئولین قبلی را فراهم نکرده اید.

 اعطا با تاکید بر اینکه این نامه بلاموضوع است، خطاب به رئیس شورا گفت که بررسی نامه فرماندار موضوعیت ندارد و شورا باید بر نظر خود اصرار کند.

کد خبر 604392

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار