مصرف برق ادارات در استان ایلام طی چند روز آینده با هدف کاهش ۵۰ درصدی زیر ذره‌بین تیم بازرسی پایش و کاهش مصرف برق قرار می‌گیرد.

برق ادارات ایلام

به گزارش همشهری آنلاین، مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام با اعلام این خبر گفت: مشکلاتی که امروز صنعت برق با آنها دست و پنجه نرم می‌کند، غیرقابل انکار است اما مردم در نهایت برق می‌خواهند و باید برای حل این مشکل تمهیدات لازم اندیشیده شود.

آیت قیصربیگی افزود: تغییر ساعت اداری که اکنون در مناطق گرمسیری اعمال می‌شود و از ابتدای تیر در مناطق سردسیری هم اعمال خواهد شد از جمله کارهای خوب برای مدیریت مصرف برق است. مدیران ما در زیر کولرهای گازی نمی‌توانند برای حل مشکل برق تصمیم بگیرند بلکه خود باید پیشقدم باشند و مجموعه‌های تحت مدیریت را در این باره مدیریت کنند.

قیصربیگی از تشکیل تیم بازرسی از ادارات به منظور پایش مصرف برق در روزهای آینده خبر داد و گفت: این تیم با حضور مدیریت بحران، حراست و بازرسی استانداری به همراه کارشناس شرکت توزیع نیروی برق استان در مرکز و به صورت متناظر در شهرستان‌ها با محوریت فرمانداری‌ها تشکیل می‌شود و با حضور سرزده کاهش ۵۰ درصدی مصرف برق را در ادارات استان دنبال خواهد کرد.

وی کاهش ۵۰ درصدی برق مصرفی در ادارات استان را ضروری و امکان پذیر دانست و تاکید کرد: در این شرایط استفاده از وسایل پرمصرف چون اسپلیت و کولرگازی در ادارات ممنوع شده است و ادارات و دستگاه‌های اجرایی موظف هستند برای تامین برق در ۲ ساعت اوج مصرف از ژنراتور استفاده کنند. در این شرایط ادارات باید در جهت صرفه‌جویی و رفع مشکل برق پیشقدم شوند و با کاهش مصرف فرصت استفاده بیشتر مردم از این نعمت را فراهم کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام با تاکید بر اینکه بیمارستان‌ها و خانه‌های مردم برای تامین برق در شرایط اضطراری در اولویت قرار دارند، تاکید کرد: خط قرمز ما مردم و بیمارانی است که حیاتشان به برق وابسته است.

این مسئول در ادامه بر ضرورت برخورد با رمز ارزها به عنوان یکی از مهمترین راهبرد ها در کاهش مصرف برق تاکید کرد و گفت: در اینجا لازم است مردم و رسانه‌ها در شناسایی این مراکز با شرکت توزیع برق استان همکاری کنند.

قیصربیگی با اشاره به در پیش بودن انتخابات و لزوم انجام تمهیدات لازم در تامین برق در این روز بیان کرد: باید از قبل ملاحظات لازم برای تامین برق در تمام شعبه‌ها اندیشیده شود و در این راستا به تمامی فرمانداری‌ها تاکید شده که نسبت به آماده‌سازی ژنراتور اقدام کنند.

کد خبر 604310

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار