عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه ۲۴ مورد ابتلا به سرخک در کشور مشاهده شده که بیشتر آن‌ها کودکان افغان هستند، گفت: مردم، واکسیناسیون این بیماری را به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا به تعویق نیندازند.

سرخك

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مسعود مردانی افزود: در حال حاضر در کشورهای افغانستان و پاکستان موارد ابتلای کودکان به سرخک افزایش یافته و باید مردم هوشیار باشند به‌دلیل همه گیری بیماری کرونا، واکسیناسیون معمولی کودکان از جمله سرخک را فراموش نکنند و حتما به مراکز بهداشتی برای این اقدام مراجعه کنند.

متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری با بیان اینکه میزان شیوع  سرخک ۱۰ برابر بیشتر از کرونا است، گفت: بسیاری از مردم تصور می‌کنند که برای انجام واکسیناسیون سرخک کودکان خود نباید به مراکز بهداشتی مراجعه کنند و با حضور در این مراکز کودکانشان به کرونا مبتلا می‌شوند، در حالی که این تصور اشتباه است زیرا میزان ابتلای کودکان به کرونا کم بوده و در صورت مبتلا شدن نیز خفیف
می‌گیرند و بی خطر است.

این عضو ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: مردم حتما واکسیناسیون سرخک کودکان را انجام دهند. در مراکز بهداشتی تهویه مناسب برقرار است و پروتکل های بهداشتی کاملا رعایت می‌شود و نباید از مراجعه به این مراکز خودداری کنند.

مردانی، ایران را جزو کشورهای پیشرو در امر واکسیناسیون برای پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانست و گفت: باید هوشیار باشیم و با انجام به موقع واکسیناسیون کودکان، میزان شیوع سرخک افزایش نیابد.

اواخر هفته گذشته رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در نامه‌ای به معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی نسبت به شیوع بیماری «سرخک» با توجه به افزایش روزافزون موارد تأیید شده سرخک و شناسایی بیماران مبتلا در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، هرمزگان، تهران و آذربایجان شرقی هشدار داد.   

کد خبر 604290

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار