جمعه ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۲
۰ نفر

ماشین لباسشویی از مهم‌ترین ماشین‌ها در زندگی روزمره است. ماشینی که اگر قابلیت‌های آن را به درستی بشناسیم علاوه بر رخت چرک‌های روزمره می‌توان وسیله‌های دیگر را نیز با آن شست‌وشو داد.

Washing-Machine - ماشین لباسشویی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، ماشین‌ها زندگی را از گذشته بسیار راحت‌تر کرده‌اند. حالا این ماشین می‌تواند در جاده باشد یا ماشین‌هایی که در کارخانه و آشپزخانه به کار گرفته می‌شوند. از مهم‌ترین ماشین‌ها در زندگی روزمره ماشین لباسشویی است. ماشینی که اگر قابلیت‌های آن را به درستی بشناسیم علاوه بر رخت‌چرک‌های روزمره می‌توان وسیله‌های دیگر را نیز با آن شست و شو داد و کار سخت را آسان کرد. به شدت مراقب باشید که برخی وسیله‌ها را هرگز با ماشین لباسشویی نشویید. 

وسایل ورزشی

در کیف ورزشی می‌تواند سرشار از عرق و کثیفی باشد و بخش خارجی کیف می‌تواند از جرم‌ها و میکروب‌هایی که در اتاق رختکن وجود دارند، پر شود. پس تمام جیب‌های کیف خود را باز کرده و به دقت ببینید که آیا چیزی درون جیب‌ها وجود دارد یا نه و با دور آرام و آب سرد ماشین، کیف را بشویید.

پادری

پادری‌ محل تجمع کثیفی است. برای شستن پادری و فرش ابتدا آن را تکان دهید تا گرد و غبار و خاک آن گرفته شود. سپس پادری را به همراه تعدادی حوله حمام برای اینکه ماشین به خوبی کار کند و در حالت تعادل بماند، داخل ماشین لباسشویی قرار دهید. دقت کنید که پودر لباسشویی به اندازه نصف لیوان باشد و ماشین با دور آهسته و آب سرد کار کند.

بالش

بالش‌ها را می‌توانید ماه یا سالی یک بار با دور آهسته و آب گرم ماشین بشویید. برای اینکه مطمئن شوید بالش‌ها به خوبی شسته شده و کف صابون ندارند، بگذارید برای بار دوم آنها با آب سرد آبکشی شوند. سپس برای خشک شدن مواد درون بالش‌ها، آنها را به همراه چند توپ پلاستیکی خشک کننده روی حرارت کم و ملایم خشک کنید.

کفش

شستن کفش همیشه کار دشواری است اما می‌توان با رعایت چند نکته آنها را به ماشین لباسشویی سپرد تا تمیز به شما تحویل دهد. ابتدا بند کفش را باز کنید و برای اینکه بندها با یکدیگر گره نخورند، آنها را داخل رو بالشی کتانی بگذارید. سپس، کفی درون کفش را بیرون آورده و کفش کتانی را با روبالشی درون ماشین لباسشویی قرار دهید.

اگر نگران هستید که کفش‌ها خراب شوند، می‌توانید از چند حوله هنگام شستن درون ماشین استفاده کنید. مایع شوینده را درون مخزن ماشین بریزید و برای برطرف کردن بوی بد کفش‌ها، کمی سرکه سفید به ماشین اضافه کنید. ماشین را با دور آهسته آب سرد تنظیم کنید.

کد خبر 604082

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha