داوطلبان ردصلاحیت‌شده میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی از ۸ تا ۱۰ خرداد فرصت دارند شکایت خود را به شورای نگهبان ارائه کنند.

انتخابات

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  آن دسته از داوطلبان نمایندگی میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی که صلاحیت آنان در مراحل قبلی تأیید و به استناد مدارک جدید در شورای نگهبان رد صلاحیت شده‌اند، از شنبه ۸ خرداد تا دوشنبه ۱۰ خرداد فرصت دارند شکایت خود را به شورای نگهبان ارائه کنند.

در این رابطه متن اطلاعیه شماره ۸ شورای نگهبان قانون اساسی ایران به شرح زیر صادر شده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم»
استان‌های: آذربایجان شرقی، تهران، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، مرکزی و همدان

به اطلاع آن دسته از داوطلبان محترم نمایندگی انتخابات اولین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که صلاحیت آنان در مراحل قبلی تأیید و به استناد مدارک جدید در شورای نگهبان رد صلاحیت شده‌اند، می‌رساند:

بر اساس تبصره‌های (۱) و (۲) ماده ۳۵ آیین‌نامه قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، داوطلبان مزبور می‌توانند جهت ارائه شکایت خود ظرف مدت ۳ روز از تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ الی ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ از ساعت ۸:۰۰ الی ۱۴:۰۰ به نشانی تهران، شهر ری، میدان هادی ساعی، ابتدای خیابان شهید دهقان نیری و یا دفاتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان‌ها مراجعه نموده و پس از دریافت و تکمیل فرم شکایت، مدارک خود را تحویل داده و رسید آن را دریافت نمایند.

در استان مرکزی هم انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی در حوزه تفرش، آشتیان و فراهان برگزار می‌شود.

بهروز اکرمی معاون سیاسی و امنیتی استاندار مرکزی و رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: با بررسی صلاحیت ۸۷ داوطلب نتیجه تایید یا رد صلاحیت داوطلبان به آن‌ها اعلام شده و پرونده ۴۲ نفر از داوطلبان تایید صلاحیت شده به شورای نگهبان ارسال شده است.

اکرمی افزود: داوطلبان طبق تقویم زمانی فرصت اعتراض مجدد دارند و طبق مهلتی که در نظر گرفته شده، لیست نهایی داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان از سوی شورای محترم نگهبان به ما اعلام خواهد شد.

او اضافه کرد: شورای نگهبان در تاریخ هفتم خرداد ماه ۱۴۰۰ لیست نهایی را به وزارت کشور و نهایتاً به استان مرکزی اعلام خواهد کرد که به اطلاع داوطلبین رسانده خواهد شد.

در استان مرکزی علاوه بر انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، انتخابات میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان ۲۸ خرداد ماه برگزار خواهد شد.

کد خبر 603893

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار