رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی: هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور با برگزاری انتخابات الکترونیک درارومیه موافقت کرد.

انتخابات الکترونیک

سید مرتضی احمدپور – همشهری آنلاین:

برگزاری انتخابات الکترونیک در آذربایجان غربی با توجه به کوهستانی بودن منطقه و پراکندگی روستاها و شهرها دراین استان یکی از اهداف درازمدت مسئولان سیاسی و امنیتی این استان بوده است، پراکندگی شهرها موجب می­شود تا نتایج انتخابات خیلی زود جمع آوری و مشخص نشود در حالی که در سال 98 مسئولان استان تلاش کردند با تامین زیر ساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات الکترونیک و توسعه فیبر نوری استان گام‌های عملیاتی‌تری بردارند در آخرین روزهای سال 99 مسئولان خبر از آمادگی برای استفاده از روشهای احراز هویت الکترونیکی در اکثر شعب اخذ رای خبر دادند.

آمادگی آذربایجان غربی برای برگزاری انتخابات الکترونیک در سه شهر

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی می­گوید: این استان آماده برگزاری انتخابات پرشور است و انتخابات در ۴۸ شهر و ۲۱۷۲ روستای استان برگزار شده و 3512 صندوق اخذ رای آماده رای گیری از مردم خواهد بود.

علی مصطفوی ادامه می­دهد: این استان باتوجه به زیر ساخت‌هایی که فراهم کرده و برای جلوگیری از شیوع کرونا اعلام کرده بود که تلاش دارد علاوه بر ارومیه در دو شهر پر جمعیت استان هم انتخابات را به صورت الکترونیک برگزار کند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی خاطر نشان می­‌کند: در نهایت و با توجه به شرایط موجود هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای  اسلامی کشور با برگزاری انتخابات الکترونیک درارومیه موافقت کرد.

انتخابات الکترونیک در ارومیه

فرماندار ارومیه می‌­گوید: با هماهنگی وزارت کشور انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در ارومیه به صورت کاملا الکترونیکی برگزار می­‌شود و تمهیدات لازم برای این انتخابات در نظرگرفته شده است.

رسول مقابلی با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری درارومیه  ودیگر شهرها به صورت سنتی است، تاکید می‌کند: برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی، روند شمارش آرا را تسریع و جلوی بروز هرگونه شبهه را می­گیرد  و با نظم بیشتری انتخابات را برگزار می­‌کنیم.

وی از ارائه آموزش‌های لازم به مجریان برگزاری انتخابات الکترونیکی خبر داده و بیان می‌­کند: روند احراز هویت هم به صورت الکترونیکی صورت می­گیرد تا کمترین ازدحام و جلوگیری از بیماری کرونا صورت گیرد.

کد خبر 603815

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار