رئیس ستاد مقابله با کرونای تهران گفت: روز گذشته که در کشور شرایط آرامی را در خصوص کرونا داشتیم، در تهران ۱۲۰۰ نفر بستری شدند.

علیرضا زالی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از صدا و سیما، دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مدیریت مقابله با کرونای تهران در جلسه این ستاد گفت: شرایط تهران همچنان ناپایدار و شکننده است.

وی بیان کرد: روز گذشته که در کشور شرایط آرامی را در خصوص کرونا داشتیم، در تهران ۱۲۰۰ نفر بستری شدند.

دکتر زالی تصریح کرد: شرایط تهران با هیچ نقطه‌ای از کشور قابل مقایسه نیست و باید پیگیر رعایت دستورالعمل‌ها باشیم.

وی افزود: با برنامه‌ریزی و همکاری وزارت بهداشت در تلاشیم از امکانات نرم‌افزاری برای ثبت و تزریق واکسن استفاده کنیم که ازدحامی ایجاد نشود.

دکتر زالی ادامه داد: راه‌اندازی واکسیناسیون خودرویی هم برنامه خوبی است که از ازدحام جمعیت جلوگیری می‌کند و در حال اجراست.

وی تاکید کرد: مردم توجه داشته باشند با وجود دریافت واکسن حتما باید رعایت مسائل بهداشتی و استفاده از ماسک همچنان ادامه داشته باشد.

دکتر زالی تاکید کرد: باید تا حد امکان از ایجاد تجمع پیشگیری شود و در صورت امکان تجمع‌ها به زمان دیگری موکول شود.

تا کنترل قطعی بیماری کرونا در تهران فاصله داریم

فرمانده ستاد مدیریت مقابله با کرونای تهران با اشاره به وجود آلودگی همگن در ۲۲ منطقه تهران گفت: تا این شرایط با کنترل قطعی بیماری هنوز فاصله داریم.

دکتر زالی با اعلام اینکه اگر شرایط غیرمترقبه‌ای رخ ندهد تا اواسط هفته آینده به الگوی کشوری می‌رسیم، گفت:​ الگوی تهران با سایر مناطق کشور متفاوت است و همواره تغییرات در این کلانشهر با تاخیر بیشتری رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش بستری‌ها روبه‌رو بودیم، افزود:​ در این مدت ۱۲۰۰ نفر بستری شدند که ۲۵۰ نفر از آن‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه هستند.

دکتر زالی با بیان اینکه در مجموع ۶ هزار و ۹۹۲ نفر بیمار بستری داریم که ۱۵۰۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه هستند، گفت: ​در تهران به علت شکل‌گیری خوشه‌های بالقوه بیشتر از جاهای دیگر با موج‌های بیماری کرونا روبه‌رو هستیم که این روند به علت تجمع جمعیتی و تراکم بالا و رفت و آمدهاست.

وی افزود: امروز شاهد تغییر در الگوی بستری در کشور هستیم. در استان‌هایی مثل سیستان و بلوچستان یا هرمزگان که حتی شهرهای آبی نیز در آن‌ها بود، شاهد افزایش بستری هستیم که نشان می‌دهد مبادی جنوبی در جنوب شرق کشور از کانون‌های بالقوه هستند و تهران نیز به علت اینکه مقصد بسیاری از سفرهای کشوری است، مستعد آلودگی است.

کد خبر 603223

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار