یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: قطعی برق، مشکلاتی در روند واکسیناسیون و ارائه خدمات به مردم در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی به وجود آورده است.

بیمارستان

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، محمدعلی محسنی بندپی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به قطعی‌های مکرر برق گفت: قطعی برق مشکلاتی را در روند واکسیناسیون به وجود آورده است. چون مراکز بهداشتی به دستگاه‌های خنک‌کننده مجهز نیستند و طبیعتا نگهداری واکسن که به مراقبت‌های خاصی نیاز دارد، با مشکل مواجه می‌شود.

خاموشی‌های مکرر، واکسیناسیون کرونا را دچار مشکل کرد | خدمات درمانی بیمارستان‌ها مختل شد

افزود: از طرف دیگر ارائه خدمات بهداشتی دچار مشکلاتی شده، بیمارستان‌ها هم با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند چون با وجودی که بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به ژنراتور برق مجهز هستند اما ظرفیتشان آنقدر نیست که مدت زیادی کار کنند. این یعنی قطعی برق به سلامت مردم آسیب وارد می‌کند. در همین رابطه هم کمیسیون بهداشت و درمان نامه‌ای به وزیر نیرو نوشت که با توجه به واکسیناسیون باید دقت لازم صورت گیرد تا مراکز درمانی با مشکل مواجه نشود.

او با بیان این که بخش بهداشت و درمان از قطعی برق آسیب‌های جدی می‌بیند، گفت: خانه‌های بهداشت وظیفه تزریق واکسن کرونا را دارند. آنها با مشکلات جدی روبرو می‌شوند. قطعا این موارد را ما در جلسه فردای کمیسیون بهداشت بررسی می‌کنیم تا با ایفای نقش نظارتی مجلس بتوان از حقوق و سلامت مردم حمایت کرد.

محسنی بندپی علت قطعی برق را عملکرد نادرست وزارت نیرو دانست و توضیح داد: وزارت نیرو به وظایفش در قانون برنامه ششم عمل نکرده، از ۱۰۰ درصد ساخت نیروگاه ها ۴۴ درصد محقق بوده، به همین دلیل بنده به دنبال اعمال ماده ۲۳۴ از وزیر نیرو هستم. چون وضعیت این روزها به دلیل عملکرد این وزارتخانه در سال های گذشته است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: طی ۴۴ سال گذشته هیچگاه ما در زمستان قطعی برق نداشتیم. قطعی برق خسارات زیادی به لوازم خانگی وارد می‌کند. آن هم در شرایطی که قیمت لوازم خانگی بسیار بالا و حتی به اندازه چندین ماه حقوق یک فرد تمام می‌شود. متاسفانه به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم و بی‌توجهی به بهبود آن و یکی نبودن عرضه و تقاضا شاهد وضعیتی هستیم که حتی بنگاه‌های تولیدی هم دچار آسیب شده‌اند.

محسنی بندپی گفت: اینها همه ناشی از ضعف مدیریت مجموعه مدیران وزارت نیرو است که بدون آگاهی، دست به قطعی گسترده برق زده و حتی جدول زمانبندی قطعی برق را هم به درستی اعلام نمی‌کنند.

این نماینده تاکید کرد: وزارت نیرو تعهداتش را در قانون برنامه ششم به درستی انجام نداده است.
 

کد خبر 603098

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علیرضا IR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۳
    0 0
    بیمارستانی که با یکی دوساعت قطع برق دچار اخلال بشودفاتحه ش خونده س

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار