محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدار با مقامات ایتالیایی، با پتروچلی رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سنای ایتالیا و فیکو رئیس مجلس نمایندگان ایتالیا در محل این مجلس دیدار و گفتگو کرد.

ظریف و  فیکو رئیس مجلس نمایندگان ایتالیا

به گزارش همشهری آنلاین، دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با پتروچلی رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سنای ایتالیا در اقامتگاه سفیر کشورمان در ایتالیا دیدار کرد. ظریف با اشاره به روابط ١۶٠ ساله بین دو دولت، ارزیابی مثبتی از زمینه های همکاری با ایتالیا بویژه در بخش اقتصادی و همکاری شرکت‌های کوچک و متوسط دو کشور ارائه و خواستار رفع موانع موجود و آماده سازی روابط برای ورود به دوره جدیدی از همکاری های بین دوکشور خصوصا در حوزه همکاری های اقتصادی شد.

جزئیات دیدار ظریف با مقامات ایتالیایی | گزارش توییتری و تصاویر وزیرخارجه از دیدارها

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه به شرایط خطرناک بوجود آمده در منطقه ناشی از اقدامات رژیم صهیونیستی اشاره کرد و تحرکات خصمانه علیه مردم فلسطین را محکوم کرد.

ظریف همچنین بر اهمیت روابط سیاسی و پارلمانی دو کشور تاکید کرد. وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در خصوص اوضاع در یمن و افغانستان را نیز تشریح کرد.

پتروچلی رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سنای ایتالیا نیز در این دیدار اهمیت روابط دو کشور و همچنین علاقمندی به گسترش همکاری های پارلمانی دو کشور را مورد تاکید قرار داد و ظرفیت همکاری‌های فی‌مابین  را فراتر از شرایط موجود ارزیابی کرد.

جزئیات دیدار ظریف با مقامات ایتالیایی | گزارش توییتری و تصاویر وزیرخارجه از دیدارها

دیدار با رئیس مجلس نمایندگان ایتالیا

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدار با مقامات ایتالیایی، با فیکو رئیس مجلس نمایندگان ایتالیا در محل این مجلس دیدار و گفتگو کرد.
 وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به روابط یکصدو شصت ساله دو کشور و ضمن مرور بر حوزه های مختلف روابط سیاسی، اقتصادی  و پارلمانی و همچنین چشم انداز رفع موانع توسعه و گسترش همکاری ها، خصوصا در حوزه روابط اقتصادی و تجاری، علاقمندی کشورمان برای گسترش همکاری ها در زمینه های مختلف خصوصا از طریق تبادل هیئت های بلندپایه پارلمانی را مورد تاکید قرار داد.

ظریف همچنین با تشریح دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات فلسطین بر ضرورت برخورد مسئولانه جامعه بین المللی با جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و سرزمین های اشغالی تاکید کرد.

تشریح آخرین تحولات گفتگوهای وین و همچنین مسائل و روابط با کشورهای منطقه نیز از دیگر مطالب مطرح شده از سوی وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار بود.

رئیس مجلس نمایندگان ایتالیا نیز در این دیدار ضمن با اهمیت خواندن گسترش روابط دو کشور، بر علاقمندی برای تبادل هیئت های پارلمانی بین دو کشور تاکید کرد.

جزئیات دیدار ظریف با مقامات ایتالیایی | گزارش توییتری و تصاویر وزیرخارجه از دیدارها

گزارش توئیتری ظریف از رایزنی‌ها با مقامات ایتالیا و توافق درباره از سرگیری مناسبات تجاری


وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گزارشی توئیتری به تشریح رایزنی‌هایش با مقامات سیاسی و تجاری ایتالیا و توافق درباره از سرگیری تجارت این کشور با ایران پرداخت. محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در دومین مقصد سفرش به اروپا در رم حضور دارد، در گزارشی توئیتری درباره دیدارهایش با مقامات ایتالیا نوشت:

در گفت‌وگو با مقامات سیاسی و تجاری ایتالیا درباره منفعت بزرگ این کشور برای از سرگیری تجارت با ایران توافق شد. وی اعلام کرد که گفت‌وگوهایی عالی با «لویی جی دی مایو» وزیر امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی ایتالیا، «روبرتو فیکو» رئیس مجلس نمایندگان ایتالیا، «پتروچلی» رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سنای ایتالیا و همچنین «ماسیمو دالما» نخست‌وزیر پیشین و «زامپینی» رئیس اتاق بازرگانی ایتالیا و ایران داشته است. 

ظریف همچنین عنوان کرد که درباره مسائل منطقه از جمله اوضاع فلسطین نیز با مقامات ایتالیایی بحث و تبادل نظر کرده است.

جزئیات دیدار ظریف با مقامات ایتالیایی | گزارش توییتری و تصاویر وزیرخارجه از دیدارها

وزیر امور خارجه دیروز با همتای ایتالیایی دیدار کرد و پس از این دیدار به تشریح جزییات گفت‌وگویش با پرداخت و گفت: لازم بود برای دوران پس از مذاکرات کنونی در وین و بازگشت ایتالیا به صحنه اقتصادی ایران، آمادگی ایجاد شود. 

کد خبر 601954

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار