سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره مسن‌ترین افرادی که تاکنون در کشور واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و نیز تعداد آنها توضیح داد.

واکسن کرونا - سالمندان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از صداوسیما، دکتر علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه تا کنون به ۱۵ سالمند بالای ۱۱۸ سال واکسن کرونا تزریق شده است، قول داد واکسیناسیون سالمندان تا آخر خردادماه به پایان برسد.

رئیسی گفت: ما قول دادیم که تا پایان خرداد ماه بتوانیم اکثر گروه هدف فاز دوم را که سالمندان هستند واکسینه کنیم.

دکتر رئیسی گفت: اکنون واکسیناسیون بالای ۸۰ ساله‌ها تمام شده و اگر کسی مانده، فرصت واکسیناسیون را از دست نداده‌ و حتی تا پایان امسال هم سهمیه‌اش محفوظ است و سهمیه کسی نمی‌سوزد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: افرادی که ۸۰ سال به بالا دارند و پیامک دریافت نکردند در سایت salamat.gov.ir ثبت نام کنند تا از آن‌ها دعوت کنیم. ما از دیروز هم گروه سنی ۷۵ سال به بالا را با همین شیوه آغاز کردیم. در عین حال روز گذشته هم ۱۵ نفر ۱۱۸ و ۱۱۹ ساله داشتیم که واکسن تزریق کردند.

وی تاکید کرد: باید توجه کرد که مرحله دوم واکسیناسیون علیه کرونا در کشور دو قسمت دارد که یک بخش افراد سالمند و ۶۰ سال به بالا هستند و قسمت دوم افراد بیماران خاص شامل مبتلایان به سرطان، بیماران پیوندی، دیالیزی، تالاسمی، هموفیلی، ام اس و... و.. این افراد را هم در ادامه فاز دوم واکسینه می‌کنیم.

دکتر رئیسی ادامه داد: البته اگر ما افراد ۵۰ سال به بالا را واکسینه کنیم، خودبه خود ۸۴ درصد بیماری‌های زمینه‌ای را پوشش دادیم. زیرا اکثر بیماری‌های زمینه‌ای در افراد ۵۰ سال به بالا است. از طرفی هم افراد ۱۸ سال تا ۶۰ ساله‌ای که دارای بیماری خاص هستند، این افراد هم واکسینه می‌شوند.

او گفت: این افراد قطعا اوایل تیر ماه واکسینه خواهند شد.

کد خبر 601491

پر بیننده‌ترین اخبار حوادث

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی