مدیر کل سازمان جهانی بهداشت روز جمعه گفت ضمن ابراز نگرانی درباره وضعیت شیوع کرونا در هند گفت با روند موجود سال دوم پاندمی کرونا مرگبارتر از سال اول آن خواهد شد.

covid India

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز مقامات سازمان جهانی بهداشت در یک جلسه مجازی در روز جمعه در ژنو کشورهای ثروتمند را تشویق کردند که به جای واکسیناسیون کودکان، اهدای واکسن‌های کرونا را به برنامه کواکس مدنظر قرار دهد تا این واکسن‌ها به دست کشورهای فقیرتر هم برسد.

تدروس آدهانوم قبریسوس گفت: «درک می‌کنم که چرا برخی از کشورها می‌خواهند کودکان و نوجوانشان را واکسینه کنند، اما در حال حاضر من از آنها می‌خواهم در این مورد تجدیدنظر کنند و به جای این کار واکسن‌ها را به برنامه کواکس اهدا کنند.»

همچنین در این جلسه مقامات سازمان جهانی بهداشت گفتند کشورهایی که قصد دارند به افراد واکسینه‌شده اجازه دهند که در فضاهای عمومی ماسک نزنند، باید شرایط محلی را در نظر داشته باشند.

مایک رایان، کارشناس ارشد اضطرارهای بهداشتی در این سازمان گفت: «در مورد کشوری که می‌خواهد اجبار به ماسک زدن را بردارد... این کار فقط باید پس از در نظر گرفتن شدت سرایت ویروس در یک منطقه معین و میزان پوشش واکسیناسیون انجام شود.»

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا (CDC) روز پنجشنبه  اعلام کرد افراد کاملا واکسینه‌شده در این کشور می‌توانند در فضاهای بیرونی و در اغلب فضاهای دربسته ماسک نزنند.

در این جلسه همچنین اعلام شد که انتظار می‌رود شمار بیشتری از گونه‌های جهش‌یافته جدید ویروس کرونا شناسایی شوند.

ماریا وان کراکو، مدیر فنی کووید-۱۹ در سازمان جهانی بهداشت گفت: «اکنون می‌دانیم که در برابر این گونه‌های جدید چکار باید بکنیم.» و افزود: «ما باید ترس از این گونه‌های جدید را به عاملی برای خلاقیت و قدرت در مبارزه با کرونا بدل کنیم.»

کد خبر 601010

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار