رییس کمیسیون عمران و حملو نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: در ۴ سال گذشته به طور میانگین سالانه ۱۰ کیلومتر مترو ساخته و تکمیل و ۳۰ ایستگاه نیز ساخته شده است. یعنی بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان هزینه شده که نشان می دهد توسعه و تکمیل مترو اولویت اول شورای پنجم بوده است.

علیخانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، محمد علیخانی در مراسم آغاز عملیات اجرایی نخستین قطعه از خط ۱۰ مترو تهران گفت: امروز برخلاف برخی شایعات که می گفتند اقدامی در این دوره مدیریت شهری در زمینه توسعه  و تجهیز مترو اتفاق نیفتاده است، بایستی بگویم خوشبختانه توانستیم سالانه ۱۰ کیلومتر توسعه و تکمیل خطوط مترو را داشته باشیم که برا ی این منظور  رقمی بالغ بر  ۱۰ هزار میلیارد تومان در سال هزینه شده است.

او ادامه داد: در ۴ سال ۴۰ کیلومتر احداث خطوط، شامل تکمیل خطوط نیمه کاره و توسعه خطوط دیگر را داشتیم و نیز ۳۰ ایستگاه را به بهردبرداری رساندیم که برای هر ایستگاه ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و  هر کیلومتر خط مترو با تجهیزات نیز حدود هزار میلیارد تومان هزینه در بر داشته که یعنی  یعنی ۴۰ هزار میلیارد تومان در ۴ سال گذشته برای این منظور هزینه شده است.

علیخانی افزود: این اقدامات نشان می دهد اولویت اول شورای پنجم توجه به توسعه مترو و حمل و نقل عمومی بوده که  این مسئله در کاهش ترافیک، کاهش مصرف  سوخت و الودگی هوا و صرفه جویی در وقت مردم تاثیر بسزایی دارد.

گفتنی است؛ خط ۱۰ مترو ۴۳ کیلومتر طول و ۳۵ ایستگاه دارد.

کد خبر 600680

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار