سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۷

طرح دوطرفه شدن خیابان فاطمی به منظور کاهش حجم عبوری خیابان باقر خان در منطقه ۶ اجرا می‌شود.

خیابان فاطمی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه خبری شهر، سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۶ در این باره گفت: با توجه به اینکه در آینده ای نزدیک، افتتاح مهدی کلینیک از زیرمجموع های بیمارستان امام خمینی (ره) را خواهیم داشت و دسترسی به این مجموعه و اورژانس بیمارستان از طریق خیابان باقر خان امکان پذیر است بنابراین حجم جریان عبوری ترافیک در خیابان باقرخان بسیار بالاست به نحوی که این خیابان جوابگوی این حجم عبوری نخواهد بود.

عباسعلی فراهی زاده، با اشاره به اینکه علاوه بر حجم عبوری خودرو ها در خیابان باقرخان به واسطه مراجعین بیمارستان امام خمینی (ره)، سایر شهروندان برای ورود به بزرگراه چمران نیز از خیابان باقرخان عبور می کنند، افزود: به همین جهت و برای کاهش ترافیک محدوده باقرخان، پس از بررسی طرحها و آلترناتیوهای مختلف روی این فضا، طرح دوطرفه کردن خیابان فاطمی (حدفاصل چمران تا جمالزاده) را در دستور کار قرار دادیم که در حال حاضر بحث های مهندسی در حال انجام است و تلاش می کنیم تا هفته اول بعد از عید سعید فطر کار را به اجرا برسانیم.

او با بیان اینکه تلاش می کنیم تا این طرح که از کارهای ترافیکی حائز اهمیت در منطقه ۶ است، کمترین مشکلات و بیشترین رضایتمندی را داشته باشد، ادامه داد: اجرای این طرح در خیابان فاطمی دو تقاطع «جمالزاده» و «بعثت» را درگیر می کند و باعث می شود نیمی از حجم جریان عبوری خیابان باقرخان به فاطمی وارد شده و تقریبا به نصف کاهش پیدا کند و به نوعی تقسیم بار ترافیکی انجام شود.

خیابان فاطمی یکی از خیابان‌های مرکزی شهر تهران است که جهتی شرقی-غربی دارد و از شرق به خیابان ولیعصر و از غرب به بزرگراه چمران منتهی می‌شود. این خیابان با خیابان‌های شمالی-جنوبی مانند خیابان جمالزاده، خیابان کارگر، خیابان حجاب، خیابان کاج، بزرگراه شهید گمنام و خیابان فلسطین نیز تقاطع دارد. میدان فاطمی، هتل بین‌المللی لاله، موزه فرش ایران، پارک لاله، ساختمان وزارت کشور، مرکز آمار ایران و مسجد نور نیز در این خیابان جای گرفته‌اند.

کد خبر 600415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار