مجموع نظرات: ۱
یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۴
۰ نفر

با کمبود مرغ در ارومیه و شهرهای مختلف آذربایجان غربی صف‌های مرغ دوباره تشکیل شد.

صف مرغ

به گزارش همشهری آنلاین، طی روزهای اخیر مشکل کمبود مرغ در بازار آذربایجان غربی دوباره ایجاد شده و مغازه های مرغ فروشی خالی از مرغ است.

اسد نجاتی از شهروندان ارومیه ای با بیان اینکه مرغ به قیمت مصوب عملا کمیاب است ، می گوید: مرغ به صورت آزاد و قطعه بندی شده به فروش می رسد که کیلویی 40 هزار تا 80 هزار تومان است.

وی ادامه می دهد: برای خرید مرغ به قیمت 25 هزار تومان باید از ابتدای روز در مقابل مرغ فروشی‌ها منتظر باشیم.

یارعلی سقزی از فروشندگان بازار مرغ ارومیه هم با بیان اینکه کمبود عرضه مرغ به صورت ناگهانی رخ داده است می گوید: گفته می شود مرغ به عراق و ترکیه قاچاق میشود یا جوجه ریزی کم شده اما این بهانه ها نمی تواند جوابگوی نیاز مردم باشد.

وی ادامه می‌دهد: ممنوعیتی برای فروش مرغ به صورت قطعه بندی شده نداریم و تنها منفت مرغ فروشی هم به این موارد است وگرنه فروش مرغ بسته بندی شده کشتارگاهی سودی برایمان ندارد.

وی عنوان می کند: مرغ فروش‌ها ابتدا سهمیه قطعه بندی خود را بر می‌دارند و مازاد را به صورت بسته کامل مرغ می‌فروشند ولی این روزها همان سهمیه قطعه بندی هم به دستمان نمی‌رسد.

حل مشکل تا آخرهفته

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی در این زمینه می گوید:  خلا ۱۰ روزه جوجه ‌ریزی باعث کمبود مرغ زنده در استان شده که در سه روز آینده این مشکل رفع خواهد شد.

غلامرضا بابایی  ادامه می‌دهد: قیمت جوجه یک روزه در استان افزایش 50 درصدی داشت که علت آن هم قاچاق بوده و مقرر شده تصمیمات جدی برای جلوگیری از قاچاق جوجه یک روزه صورت گیرد.

وی ادامه می دهد: در سه روز گذشته ۷۵۸ هزار و ۳۰۷ تن مرغ زنده در این استان به قیمت مصوب توزیع شده  وتا شنبه آینده کمبود مرغ زنده در این استان برطرف می شود.

کد خبر 599901

پر بیننده‌ترین اخبار استان‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha