جانشین معاون عملیات ترافیک راهور نیروی انتظامی گفت: از ساعت ۱۲ روزهای ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت، ورود و خروج خودروها به همه شهرها اعم از قرمز، نارنجی و زرد ممنوع است.

پلیس - جریمه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ رسول ابراهیمی جانشین معاون عملیات ترافیک راهور نیروی انتظامی در مورد تمهیدات لازم برای پیشگیری از شیوع کرونا و ممنوعیت از سفرهای مردم در تعطیلات پیش رو (عید فطر) اظهار کرد: پلیس با توجه به پیش‌بینی ها در تعطیلات پیش رو و امکان سفر مردم به شهرها بویژه شهرهای مسافرپذیر و شمالی کشور با توجه به وضعیت کرونا، به کمیته امنیتی وزارت کشور پیشنهاد داد که از روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت از تردد مردم در شهرهای مختلف با همکاری و مشارکت همه دستگاه ها جلوگیری شود.

وی ادامه داد: پیشنهاد پلیس در کمیته امنیتی وزارت کشور پذیرفته شد و رئیس جمهوری دستور داد تا تعطیلات پیش رو کنترل ترددها تشدید و خودروها حتما برگردانده شوند.

سرهنگ ابراهیمی تاکید کرد: حتما با رانندگانی که نسبت به این محدودیت ها بی توجهی کنند، برخورد می شود و ضمن تذکر زبانی، در صورت بی توجهی خودرو عودت داده و اعمال جریمه می شود.

جانشین معاون عملیات ترافیک راهور نیروی انتظامی اضافه کرد: این اعمال محدودیت شامل همه شهرها اعم از قرمز، نانجی و زرد می شود. برای ورود خودروهای غیر بومی به شهرهای زرد و خروج خودروهای بومی از شهرهای زرد ۵۰۰ هزار تومان جریمه در نظر گرفته شده است. البته اکنون شهری در وضعیت آبی وجود ندارد.

سرهنگ ابراهیمی افزود: برای اجرای درست و صد در صدی مصوبه اخیر کمیته امنیتی وزارت کشور، پلیس از توان عملیاتی سایر رده های انتظامی نیز استفاده می کند. بر این اساس برای اعمال تشدید محدودیت، همه دوربین های وزارت راه و شهرسازی و ناجا به‌روزرسانی شده تا رصد و پایش های لازم صورت گیرد.  

وی تصریح کرد: قابل پیشی‌بینی است که برخی قبل از ساعت اعلام‌شده قصد سفر داشته باشند. بر این اساس هموطنان باید بدانند محدودیت ترددها همچنان ادامه دارد اما در تعطیلات پیش رو تشدید می شود و هیچ گونه برنامه ای برای یک طرفه کردن برخی مسیرها از جمله چالوس به تهران نداریم. بلکه در شرایط کنونی و با توجه به شیوع کرونا همه مسیرها دوطرفه است و هزینه سفر را افزایش داده ایم که این هزینه ها شامل ماندن در ترافیک های چندساعته است.

ابراهیمی تاکید کرد: هموطنان در نظر داشته باشند که براساس مصوبه اخیر وزارت کشور، ضمن تذکر لسانی در صورت بی توجهی به قانون، حتما خودروی آنها عودت داده و جریمه خواهند شد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا نیز روز گذشته (شنبه) از ممنوعیت ترددهای بین شهری در تعطیلات پیش رو خبر داد و گفت: تعداد مصوبات زیاد بود، خلاصه آنها این است که درباره تردد روزهای منتهی به عید فطر از ساعت ۱۴ روز سه شنبه تا ساعت ۱۲ شنبه در تمام جاده های کشور منع تردد داریم.

علیرضا رییسی افزود: این منع تردد شامل همه شهرهای قرمز، نارنجی و حتی زرد می شود. جریمه آن در شهرهای قرمز یک میلیون تومان و در شهرهای نارنجی و زرد ۵۰۰ هزار است و کلا تردد ممنوع است و اگر موردی دیده شود حتما این جریمه ها اعمال می شود.

بیشتر بخوانید؛

کد خبر 599808

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار حوادث

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha