دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) فلسطین را مسئله اول اسلام عنوان کرد و با بیان این که نباید فلسطین را محدود به یک منطقه بدانیم، گفت: فلسطین بحث اسلام، عقلانیت و معنویت بشریت در برابر خودکامگی‌ها است

تقریب مذاهب

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین رضا رمضانی، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) امروز ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ در دومین کنگره بین المللی قدس شریف که به صورت مجازی از شبکه عبرات تی وی پخش شد، با بیان این که فقه المقاومه باید در حوزه علمیه به خوبی تعریف شود، اظهار داشت: دلیل عقلی بر این موضوع داریم، به یقین وقتی بحث مقاومت در قرآن و روایات بیان می شود، بر این ادعا پافشاری می کند.

وی افزود: مقاومت برای ظلم و ستم و سیطره نیست و مقاومتی که در اسلام تعریف شده بر پایه رحمت و در مقابل خودکامکی است، یعنی این که اسلام هرگز به کشوری حمله نمی کند، اما در دفاع هرگز کوتاه نمی آید و همیشه در مقابل زیاده خواهی ها ایستادگی می کند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان این که عقل حکم می کند اگر می خواهد عزت را در برابر متجاوزان حفظ کند، باید در مقابل آن ها بایستد و مقاومت کند، ادامه داد: اسلام هم بر این مبانی تأکید دارد، مقاومت برای اعتلای اسلام است تا مسلمانان در عزت قرار بگیرند.

وی مقاومت را عین رحمت دانست و گفت: مقاومت برای این است که رحمت الهی در جامعه بشری منتشر شود؛ مقاومت عین اخلاق و عین تحقق اخلاق فردی و اجتماعی است برای اینکه بشریت مورد ظلم و ستم قرار نگیرد، برای این است که عدالت به معنای واقعی در جامعه پیدا شود و به همین دلیل اسلام مقاومت را واجب دانسته است.

حجت الاسلام والمسلمین رمضانی با تأکید بر این که فلسطینیان باید با رأی خود درباره سرزمین شان تصمیم بگیرند، خاطرنشان کرد: امروز بسیاری از مصوبات در دفاع از فلسطین نقض شده و شاهد این هستیم که رژیم صهوینستی چقدر به ملت مظلوم فلسطین ظلم می کند و برخی به دنبال عادی سازی روابط با این رژیم مستبد، خودکامه و مستکبر هستند در حالی که از نظر اسلام این عادی سازی حرام است.

وی فلسطین را مسئله اول اسلام عنوان کرد و با بیان این که نباید فلسطین را محدود به یک منطقه بدانیم، بیان داشت: فلسطین بحث اسلام، عقلانیت و معنویت بشریت در برابر خودکامگی‌ها است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) تصریح کرد: جوامع بین الملل باید رژیم صهیونیستی را با عنوان یک تهدید جدی ببینند؛ امروز این رژیم دارای کلاهک هسته ای است اما کسی مانع آن نمی شود، اما ایران که به دنبال دانش هسته ای است، آن را مورد مواخذه قرار می دهند.

کد خبر 599276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار