مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه گفت: اواخر هفته آینده در مراسمی با حضور شهردار تهران، ‌عملیات اجرایی احداث نخستین قطعه از خط ۱۰ مترو بطور رسمی آغاز خواهد شد.

خط10 مترو

به گزارش همشهری آنلاین، علی امام در این خصوص افزود: مراحل احداث خط ۱۰ مترو تهران به عنوان یکی از خطوط جدید این شبکه، ‌ در ۵ فاز عملیاتی برنامه ریزی شده که قطعه نخست آن از میدان دریاچه شهدای خلیج فارس تا میدان کتاب به طول ۵.۱۴ کیلومتر خواهد بود.

او ادامه داد:عملیات اجرایی این قطعه با حفاری شفت ورود دستگاه حفار مکانیزه (TBM) از ایستگاه موسوم به میدان دریاچه شهدای خلیج فارس شروع می شود و در ادامه قطعات بعدی به مرور زمان در دستور ساخت قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل متروی تهران ادامه داد: فرآیند حفاری و ساخت تونلهای  خط ۱۰ عمدتا با استفاده از دستگاه حفار مکانیزه تمام مقطع صورت می پذیرد که در چنین حالتی پیش بینی می شود در صورت تأمین به موقع منابع مالی مورد نیاز، ‌حداقل ۴ سال زمان برای احداث قطعه نخست نیاز باشد.

او گفت: این در حالی است که توالی و روند ساخت دیگر قطعات خط ۱۰ نیز مد نظر قرار بوده و امیدواریم عملیات اجرایی قطعه دوم این خط که از میدان دریاچه شهدای خلیج فارس تا وردآورد به طول تقریبی ۶ کیلومتر امتداد و با فاصله ای اندک از شروع قطعه نخست آغاز شود.

براساس اعلام شرکت راه آهن شهری تهران و حومه، خط ۱۰ مترو تهران از جمله ۴ خط جدید این شبکه است که بهمن ماه سال ۱۳۹۸ در طرح جامع حمل و نقل ریلی پایتخت به تصویب رسید  و در خرداد ماه سال ۱۳۹۹ جهت اجرا به شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) ابلاغ شده که این خط به طول کلی ۴۳ کیلومتر با ۳۵ ایستگاه، از محدوده قنات کوثر در تقاطع بزرگراه‌های شهید زین الدین و شهید باقری شروع شده و در نهایت به ایستگاه وردآورد از خط ۵ مترو تهران متصل خواهد شد.

کد خبر 599266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار