کارشناس سازمان هواشناسی از تلاطم دریاهای شمالی و جنوبی و رگبار باران به همراه رعدوبرق و وزش باد شدید در برخی از مناطق کشور خبر داد.

تلاطم دریا

به گزارش همشهری آنلاین از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی ، وضعیت آب‌وهوای کشور طی امروز ۱۴ اردیبهشت و روزهای آتی را اعلام کرد.

گودرزی گفت: از امروز در استان‌های خراسان رضوی و جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و برای بعدازظهر و اوایل شب در آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران رگبار، رعدوبرق، وزش بادهای شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود و همچنین در مناطق کوهستانی و مستعد وقوع صاعقه و بارش تگرگ اتفاق خواهد افتاد. همچنین در منطقه غرب سواحل دریای خزر به دلیل وزش باد شمالی شاهد بارش باران خواهیم بود.

وی ادامه داد: از بعدازظهر امروز و فردا دما در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل به شکلی محسوس کاهش خواهد داشت. دریای خزر و شرق تنگه هرمز مواج و متلاطم خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا پنجشنبه در استان‌های شمال غرب، دامنه جنوبی البرز، سواحل شمالی، خراسان شمالی، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی زاگرس، مرکزی و استان‌هایی مثل اصفهان، شمال فارس، غرب یزد و ارتفاعات کرمان رگبار پراکنده و گاهی رعدوبرق رخ خواهد داد. همچنین انتظار می‌رود بارش‌ها کماکان تا اوایل هفته آتی ادامه داشته باشد.

وی افزود: آسمان تهران امروز بعدازظهر شاهد افزایش ابر، رگبار وزش بادهای شدید موقتی خواهد بود. بیشینه دما نیز به ۲۸ درجه سانتیگراد می‌رسد.

کد خبر 599089

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار