سخنگوی گمرک گفت: با وجود اعلام محدودیت‌های ورود و خروج مسافر به سمت پاکستان و هند، به دلیل عدم ابلاغ آن به نهادهای مستقر در مرز، امروز ۱۹۲ مسافر از مرزهای میرجاوه و ریمدان تردد داشتند.

بازارچه مرزی ریمدان

به گزارش همشهری آنلاین، سید روح الله لطیفی، سخنگوی گمرک اظهار کرد: ۸۰ نفر خارجی (تبعه پاکستان) و ۵ ایرانی امروز از مرز میرجاوه به تفتان پاکستان وارد شدند و۷۲ پاکستانی و ۴ ایرانی از مرز تفتان پاکستان به مرز میرجاوه سیستان و بلوچستان وارد شدند؛ از مرز ریمدان نیز ۳۰ نفر وارد و ۶ نفر به سمت پاکستان خارج شدند.

وی افزود: تا کنون ابلاغیه یا مکاتبه‌ای رسمی برای ممنوعیت ورود و خروج مسافری در حوزه مرزهای زمینی به سمت پاکستان به گمرک و سازمان‌های مستقر در مرز داده نشده، اما بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونای استان سیستان و بلوچستان که با حضور فرمانداران و اعضای ستاد این استان برگزار شد از فردا ورود اتباع خارجی (پاکستانی‌ها) به ایران از مرزهای زمینی و بازارچه‌های استان سیستان و بلوچستان، ممنوع بوده و از خروج ایرانی‌ها به سمت پاکستان نیز ممانعت به عمل می‌آید و صرفاً اتباع دو کشور می‌توانند به کشور خود برگردند.

لطیفی توضیح داد: بر اساس این تصمیم که نسخه رسمی آن هنوز به گمرک ارسال نشده، کنترل‌های بهداشتی کامیون‌های تجاری نیز به مدت ۱۰ روز افزایش می‌یابد و شناورهای تجاری نیز تحت کنترل‌ها و پروتکل‌های سخت گیرانه ای امکان تخلیه و بارگیری پیدا می‌کنند.

وی در خصوص مسیرهای هوایی گفت: بر اساس اطلاعیه‌های سازمان هواپیمایی کشوری فروش بلیت به ۱۵ کشور ممنوع شده و پروازهایی به مبدأ و مقصد هند نیز صورت نمی‌گیرد.

لطیفی در پایان ابراز امیدواری کرد که هر چه سریع‌تر تصمیمات از کانال قانونی به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شود.

کد خبر 597776

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار