کیانوش رستمی و علی میری در پایان رقابت دسته ۸۹ کیلوگرم به مقام اول و پنجم رسیدند.

کیانوش رستمی

به گزارش همشهری‌آنلاین، در ششمین روز از مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی بزرگسالان آسیا و یکی از مراحل گزینشی (سطح طلایی) بازی‌های المپیک توکیو در تاشکند ازبکستان، امروز (پنجشنبه دوم اردیبهشت ماه) از ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران، مسابقه گروه A دسته ۸۹ کیلوگرم با حضور کیانوش رستمی و علی میری دو ملی‌پوش کشورمان آغاز ‌شد.

کیانوش رستمی در حرکت یک ضرب با ثبت رکورد ۱۶۷ کیلوگرم به مدال برنز رسید و علی میری با مهار وزنه ۱۶۴ کیلوگرم در جایگاه چهارم ایستاد.

حرکت دو ضرب:
علی میری ابتدا وزنه ۱۹۸ کیلوگرم را بالای سر برد. در حرکت دوم نتوانست وزنه ۲۰۴ کیلوگرم را مهار کند. وزنه ۲۰۵ کیلوگرم را هم در حرکت سوم انداخت تا با مجموع ۳۶۳ کیلوگرم به کار خود پایان داد.

کیانوش رستمی در حرکت اول وزنه ۲۰۶ کیلوگرم مهار کرد اما هیأت ژوری رای سه داور را بازگردانند و این وزنه مورد قبول قرار نگرفت. برای بار دوم پشت این وزنه ایستاد و به درستی ۲۰۶ کیلوگرم را مهار کرد. در حرکت سوم هم وزنه ۲۱۶ کیلوگرم را نتوانست مهار کند تا با مجموع ۳۷۳ کیلوگرم به مدال نقره دوضرب و نشان طلا مجموع دست یابد.

رستمی با وجود رسیدن به طلای مجموع، اما به دلیل اینکه وزنه‌های مورد نظر را مهار نکرد، امتیازات لازم را کسب نکرد و نتوانست جواز حضور در المپیک را بدست آورد.

کد خبر 596800

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار