معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: با پیگیری‌های به عمل آمده و همکاری ستاد کل نیروهای مسلح و موافقت مقام معظم رهبری فرماندهی کل قوا (مدظله العالی) مجوز جذب و بکارگیری کارکنان وظیفه واجد شرایط در پایگاه‌های آتش نشانی روستایی صادر شد.

آتش‌نشانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، علی قربانی با اعلام خبر فوق افزود: این مجوز برای دو سال دارای اعتبار می باشد و طی آن امکان جذب سالانه حداکثر ۲۰۰ نفر از مشمولین واجد شرایط دارای مدارک تحصیلی کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد برای به کارگیری در پایگاه‌های آتش‌نشانی روستایی فراهم شده است.
                               
 وی در ادامه در خصوص شرایط متقاضیان و نحوه اقدام آنان گفت: شیوه نامه جذب و بکارگیری نیروهای وظیفه در پایگاه های آتش نشانی روستایی برای سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ که حاوی شرایط عمومی و اختصاصی متقاضیان، وظایف نیروهای امریه، نحوه جذب و وضعیت اداری و پرسنلی آنها می باشد به معاونین  امور عمرانی استانداریها ابلاغ شده است. لذا متقاضیان جهت اطلاع از مفاد این شیوه نامه می توانند به دهیاریهای دارای پایگاه آتش نشانی مراجعه نمایند.
 
 قربانی در خصوص اهم شرایط متقاضیان خدمت در پایگاه های آتش نشانی روستایی گفت: متقاضیان می بایست فاقد غیبت از خدمت وظیفه بوده و ضمن برخورداری از آمادگی جسمانی و روانی مناسب، علاقمند به انجام عملیات‌های آتش‌نشانی و امداد نجات باشند.
 
وی تاکید کرد: در این موضوع  اولویت با مشمولینی است که دارای رشته های تحصیلی فنی و مرتبط با خدمات ایمنی و امداد و نجات بوده و در روستاهای تحت پوشش یکی از پایگاههای آتش‌نشانی روستایی ساکن باشند.
 
 معاون امور دهیاری‌ها در ادامه خاطرنشان کرد: مجوز قبلی برای جذب و بکارگیری نیروهای وظیفه در پایگاه‌های آتش نشانی روستایی مربوط به سالهای ۹۷ و ۹۸ بود که طی آن بالغ بر ۴۵۰ نیروی امریه واجد شرایط در پایگاه‌های آتش نشانی روستایی جذب و به کارگیری شدند که اغلب آنها هم اکنون دوره خدمت وظیفه شان به اتمام رسیده است که می بایست برای جلوگیری از ایجاد نقصان در فعالیت های پایگاه های آتش نشانی روستایی سریعاً با نیروهای جدید جایگزین شوند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع سانی وزارت کشور، قربانی ابراز امیدواری نمود با توجه به وجود بیش از ۹۰۰ پایگاه آتش‌نشانی روستایی در سطح کشور با همکاری موثر استانداری ها بهره برداری بهینه و مفیدی از این ظرفیت صورت گرفته و گام مطلوبی در جهت بهبود وضعیت ارائه خدمات ایمنی و اطفاء حریق در روستاها برداشته شود.

کد خبر 596009

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار