رئیس شورای شهر تهران درباره کارنامه ۴ ساله شورا گفت: به شورای شهر نمره ۱۵ می‌دهم. البته بعضا این اتفاق افتاده است که نتوانستیم انتظارات مردم را کاملا تحقق بخشیم اما عملکرد شورا با شهرداری فرق می‌کند.

محسن هاشمی

به گزارش همشهری آنلاین  محسن هاشمی رفسنجانی، با حضور در برنامه «سعادت آباد» رادیو تهران ادامه داد:ما شهرفروشی نکردیم؛ قانون فروشی نکردیم؛ با رانت خواری مواجهه جدی کردیم، به طور جدی پیگیر صیانت از فضای سبز بودیم؛ توسعه حمل ونقل عمومی را در دستور داشتیم اما موفق نبویدم تا منابع دولتی را تامین کنیم.

او گفت: حدود ۳۹ کیلومتر از خطوط مترو را تمام کردیم، اما در تجهیز دچار مشکل شدیم، همچنین در بافت فرسوده مصوبات خوبی داشتیم. البته در بحث آسیب‌های اجتماعی خیلی خوب پیش نرفتیم.

رئیس شورای شهر تهران گفت: در مجموع شورای شهر آرامی داشتیم و اجازه ندادیم پرسنل شهرداری زیاد شوند و حتی ده هزار نفر را کم کردیم.

او در واکنش به اینکه به این شوا لقب شورای نامگذاری را داده‌اند اظهار کرد: برای ما حاشیه ساختند. ما تعداد زیادی نامگذاری کردیم و چند مورد از نظر برخی خوب فرض نشد، مثلا درباره نامگذاری خیابانی به نام آقایان بازرگان و شجریان گفتند چرا این اسامی را گذاشتید.

هاشمی گفت: یکی دو مورد تذکر جدی صورت گرفت که فورا آن را لغو کردیم اما بقیه که تذکر جدی نبود را نامگذاری کردیم. باید به این نکته اشاره کنم که موضوع نامگذاری از وظایف شوراست اما حساسیت روی آن ایجاد شد.

کد خبر 595167

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار