سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹
۰ نفر

سیدیاسر خمینی جزئیاتی تازه از دیدار سیدحسن خمینی با رهبر معظم انقلاب بیان کرد.

سید یاسر خمینی

به گزارش همشهری‌آنلاین، جماران در گفت‌وگویی با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدیاسر خمینی در خصوص انتخابات ریاست جمهوری جزئیاتی از دیدار سیدحسن خمینی با رهبر معظم انقلاب و توصیه ایشان به سیدحسن خمینی منتشر کرد. مشروح این مصاحبه در پی می‌آید:

  • نظر شما در خصوص اهمیت انتخابات پیش روی ریاست جمهوری چیست؟

به نظر من، با توجه به وضعیت خطیر فعلی به ویژه از جهت تهدیدهای خارجی و تحریم‌ها و مشکلات معیشتی مردم، به نظر می‌رسد با برگزاری یک انتخابات بسیار پرشور و انتخاب یک رئیس جمهوری قوی و کاردان، می‌توانیم در زمانی کوتاه بسیاری از مشکلات‌مان را حل کنیم.

از این رو توجه به امر انتخابات و برگزاری هرچه باشکوه‌تر آن یک ضرورت برای کشور و انقلاب است و همه دغدغه‌مندان به نظام جمهوری اسلامی وظیفه دارند برای تحقق چنین انتخاباتی تمام تلاش خود را معطوف کنند.

  • اخیرا گمانه‌زنی‌های فراوانی مبنی بر احتمال حضور فرزند یادگار امام در انتخابات ریاست جمهوری مطرح شده است. آیا شما در این زمینه اطلاعی دارید؟

در هفته‌ها و بلکه ماه‌های اخیر، اقبال زیادی به اخوی گرامی، جناب حاج‌حسن‌آقا شد و بزرگان زیادی از عاشقان امام، ایثارگران، مذهبیّون، خانواده‌های شهدا، سیاسیون و دانشگاهیان کشور ایشان را تنها کسی دانستند که می‌تواند کشور را با شعار «همه با هم» امام خمینی متحد کند.

  • آیا ایشان تصمیم قطعی در این زمینه گرفته‌اند؟

مطابق با رویه‌ای که اخوی دارند، به دیدار رهبر معظم انقلاب رفتند. نزدیکان می‌دانند رابطه ایشان با رهبری، رابطه‌ای است که همانند پدر و فرزند است. در ضمن مباحث مطرح‌شده، طبیعی است که بحث به مسائل انتخابات و حضور مردم می‌کشد.

اخوی می‌گویند بسیاری از بزرگان و جریانات سیاسی از ایشان خواسته‌اند کاندیدای انتخابات شوند و از رهبری جویای نظر می‌شوند، ایشان هم علی‌رغم این که معمولاً به این گونه امور وارد نمی‌شوند، به جهت رابطه خاصی که با اخوی دارند و تأکید اخوی بر اطلاع از نظر ایشان، صلاح را در این کار تشخیص نمی‌دهند و می‌فرمایند، اگر هریک از فرزندان من از من مشورت می‌گرفتند من همان را می‌گفتم؛ البته اخوی در پایان از ایشان اجازه می‌گیرند که مسأله را اعلام کنند و ایشان بزرگوارانه می‌پذیرند. با توجه به این توصیه، طبیعی است تصمیم ایشان روشن است و اخوی یقینا تصمیمی برای کاندیداتوری ندارند. امیدوارم انتخابات پیش رو به صورت پرشوری برگزار شود. لازم است به نیابت از اخوی از همه شخصیت‌های حقیقی و حقوقی که از ایشان دعوت کردند، تشکر کنم. ایشان خود را خدمتگزار مردم می‌داند و برای صلاحدید مردم و انقلاب حاضر به هرگونه ازخودگذشتگی است و در هر جایی باشد خدمتگزار و دلسوز مردم است.

کد خبر 594868

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار