وزارت بهداشت، آخرین وضعیت رنگ‌بندی رسمی شهرهای کشور را بر اساس خطرپذیری کرونا اعلام و تاکید کرد: با توجه به تغییر روند مبتلایان ممکن است این رنگ‌بندی در تعطیلات نوروز تغییر کند.

کرونا در ایران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت ۹ شهرستان در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر)، ۳۱ شهرستان نارنجی ( پرخطر)، ۲۹۵ شهرستان زرد ( خطر متوسط) و ۱۱۳ شهرستان آبی (کم‌خطر) هستند.

وزارت بهداشت: احتمال تغییر رنگ‌بندی شهرها در نوروز وجود دارد | جدول رنگ‌بندی کروناییِ شهرها

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، دزفول، رامهرمز، شوش، شوشتر، کارون در استان خوزستان و شهر گچساران در استان کهگیلویه و بویر احمد در وضعیت قرمز کرونایی هستند.

همچنین شهرهای خاتم در استان یزد، نهاوند در استان همدان، بندر خمیر در استان هرمزگان، خمین در استان مرکزی، درود و پلدختر در استان لرستان، دیوان دره در استان کردستان، زرین دشت و ارسنجان در استان فارس، مسجد سلیمان، شادگان، دشت آزادگان، خرمشهر، بهبهان، باوی، باغملک، ایذه، اندیمشک، امیدیه، در استان خوزستان، سامان در استان چهار محال و بختیاری، گناوه و کنگان و دیلم در استان بوشهر، دهلران در استان ایلام، گلپایگان در استان اصفهان، نقده و ماکو ، چایپاره و ارومیه در استان آذربایجان غربی، عجب شیر و سراب در استان آذربایجان شرقی در وضعیت نارنجی کرونایی هستند.

وزارت بهداشت اعلام کرد: تجمع در اماکن سرپوشیده به خصوص رستوران هتل‌ها، تالارهای پذیرایی، مراسم عروسی و عزاداری، تراکم در بازارچه‌های نوروزی، وسایل نقیله عمومی بین شهری خصوصا اتوبوس و قطار می‌تواند عامل جدی انتقال بیماری باشد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، خروج خودروهای بومی از شهرستان‌های قرمز و نارنجی و ورود خودروهای غیر بومی به شهرستان‌های قرمز و نارنجی ممنوع است.

همچنین در وضعیت زرد فقط سطح شغلیِ گروه 4 تعطیل است. در وضعیت نارنجی نیز سطح شغلی 3 و 4 تعطیل است و در وضعیت قرمز همه مشاغل به جز موارد ضروری سطح یک تعطیلند.

شهروندان می توانند برای اطلاع از وضعیت لحظه‌ای رنگ‌بندی شهرها به اپلیکیشن ماسک یا به آدرس https://app.mask.ir/map مراجعه کنند.

وزارت بهداشت: احتمال تغییر رنگ‌بندی شهرها در نوروز وجود دارد | جدول رنگ‌بندی کروناییِ شهرها

کد خبر 590906

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار