مناسب سازی پارک محصل در منطقه ۳ تهران به عنوان بوستان دوستدار معلولان و نابینایان با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی آماده بهره‌برداری شده و به زودی معلولان و نابینایان پایتخت صاحب بوستان می‌شوند.

بوستان معلولان

به گزارش همشهری آنلاین، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۳ تهران، مساحت این بوستان را ۶۵۰ مترمربع اعلام کرد و گفت: فعالیت‌های مناسب‌سازی بوستان محصل در خیابان ناطق نوری به عنوان پارک ویژه معلولان و نابینایان در قالب اجرای فعالیت‌هایی همچون نصب نیکت ویژه معلولین، تعویض کف‌پوش زمین بازی، یک دستگاه آبخوری ویژه معلولین، مناسب‌سازی پله‌ها و رمپ دسترسی معلولین، اصلاح ورودی پارک برای دسترسی مناسب و عبور ویلچر و سایر اقدامات به اتمام رسیده است.

به گفته مهدی هوشیار، اقدامات ویژه‌ای همچون ست وسایل بازی کودکان ویژه معلولین، ست وسایل بدنسازی معلولین، سرویس بهداشتی ویژه معلولین، کف‌سازی معابر برای کم‌بینایان و نابینایان با کف‌پوش‌های ویژه در بوستان محصل صورت گرفته است تا تردد و استفاده از امکانات بوستان برای معلولان، جانبازان و نابینایان عزیز با سهولت بیشتری در این پارک انجام شود.

او بیان کرد: به منظور کمک به برقراری حس تطابق و سازگاری با محیط اطراف و ایجاد تحرک، نشاط و تقویت استقلال فردی عملیات احداث پارک ویژه معلولان و نابینایان در منطقه ۳ در دستور کار این منطقه قرار دارد.

این مدیر شهری با بیان اینکه در طراحی و ساخت فضاهای سبز عمومی نظیر بوستان‌ها، توجه به نیازهای تمام شهروندان با هر گونه توانایی جسمی و حرکتی الزامی است، خاطرنشان کرد: لزوم توجه به نیازهای افرادی که دارای محدودیت بینایی هستند مانند افراد کم‌بینا، نابینا و یا سالمندان مانند سایر اقشار جامعه باید در فضاهای عمومی، به ویژه فضاهای سبز شهری مدنظر قرار گیرد.

به گفته هوشیار، همچنین درراستای تحقق شعار شهرداری تهران، خدمات‌رسانی به توان‌یابان و احترام به حقوق معلولین به عنوان شهروند، دو بوستان محصل و آفتاب در این منطقه برای این استفاده این قشر از جامعه در حال مناسب‌سازی است.

کد خبر 590429

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha