کارناوال های نوروزی با هدف ایجاد فضایی شاد برای شهروندان و پاسداشت مناسبت‌های ملی، در آستانه سال جدید در محلات منطقه ۱۹ تهران به راه می‌افتند.

نوروز

به گزارش همشهری آنلاین، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۹ در این باره گفت: در همین راستا ۲۰ کارناوال نوروزی تدارک دیده شده است که طی هفته گذشته سه کارناوال در قالب سه چرخه‌های نوروزی، عروسک های غول پیکر و نوروزگاه سیار در محلات شریعتی شمالی و نعمت آباد به گردش و اجرای برنامه های شاد نوروزی پرداختند.  

به گفته مهدی بصیری، همچنین ۱۷ کارناوال دیگر از امروز تا ۱۲ فروردین سال آینده، با عناوین مختلف و متناسب با نوروز در نظر گرفته شده که روزانه در یک محله به حرکت درمی‌آیند.  

معاون شهردار منطقه ۱۹ ادامه داد: کارناوال عروسک های محلی و بومی عصر امروز ۲۳ اسفند در ۵ نقطه از شهرک رسالت، کارناوال نوروزی و سین سلامتی ۲۴ اسفند در محله خانی آباد نو شمالی، کارناوال حاجی فیروزها ۲۵ اسفند در شهرک گلریز، کارناوال تخم مرغ‌های رنگی ۲۶ اسفند در خانی‌آباد نو، کارناوال عروسکی اقوام ۲۷ اسفند در دولتخواه جنوبی، کارناوال عروسک های نوروزی ۲۸  اسفند در شریعتی جنوبی، کارناوال اقوام ایران زمین ۲۹ اسفند در محله اسماعیل آباد و کارناوال عمو نوروزها ۳ فرودین ۱۴۰۰ در محله شکوفه جنوبی به اجرا نمایش می پردازند.

همچنین کارناوال سه چرخه های نوروزی ۴ فروردین در محله دولتخواه شمالی، عروسک های غول پیکر ۵ فروردین و نوروزگاه سیار نیز ۶ فروردین در محله عبدل آباد، کارناوال عروسک های محلی و بومی ۷ فروردین و سین سلامتی نیز ۸ فروردین در محله شهید کاظمی، کارناوال حاجی فیروزها ۹ فرودین در محله اسماعیل آباد، تخم مرغ های رنگی  ۱۰ فروردین در محله دولتخواه جنوبی، کارناوال عروسکی اقوام ۱۱ فروردین در خانی آباد نو جنوبی و عروسک های نوروزی نیز ۱۲ فروردین در محله بهمنیار از ساعت ۱۵:۳۰ لغایت ۱۷ به حرکت در می آیند.

به گفته این مسئول اجرای موسیقی محلی و بومی، ترانه های محلی نوروزی و ویژه برنامه های شاد و متنوع فرهنگی همراه با اهدای شاخه گل و هدایا به شهروندان از برنامه های تدارک دیده شده در کارناوال های نوروزی هستند.  

کد خبر 590391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار