مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران از افزایش ساعت کاری مراکز معاینه فنی در روزهای پایانی سال خبر داد.

مراکز معاینه فنی خودرو

به گزارش همشهری آنلاین، حسین مقدم با بیان اینکه در حال حاضر روزانه در حدود ۶۰۰۰ دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه می کنند، گفت: وضعیت مراکز در شرایط عادی است و در هیچ کدام از مراکز صف انتظار بیش از نیم ساعت نداریم.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران در خصوص عدم وجود ازدحام در روزهای پایانی سال، گفت: از سه سال گذشته جهت مدیریت صف و توزیع مراجعات در طول ایام سال اقداماتی از قبیل توسعه و افزایش مراکز معاینه فنی، افزایش ساعت کاری و فعالیت بعضی از مراکز در روزهای جمعه، استفاده از سامانه نوبت‌دهی اینترنتی و گسترش خدمات مربوط به مدیریت امور مشتریان انجام شده که خوشبختانه این وضعیت در ورود به  سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد این رویکرد و عملکرد ثمربخش بوده و این مشکل که در روزهای انتهایی سال با شلوغی و صف در مراکز معاینه فنی مواجه باشیم کاملا مرتفع شده است.

وی در خصوص وضعیت کاری مراکز معاینه فنی شهر تهران در روزهای پایانی سال، افزود: با توجه به مشمول معاینه شدن خودروهای داخلی تولید ۱۳۹۵ در سال آینده جهت تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان کلیه مراکز از ابتدای اسفند ماه حداقل یک تا دو ساعت افزایش کاری داشته و بالغ بر ۵۰ درصد از مراکز در روز جمعه فعال هستند. همچنین در روز پنج‌شنبه ۲۱ اسفند ماه نیز مراکز بیهقی، الغدیر، نیایش، آبشناسان، خاوران، امام رضا(ع)، شهدای زمان‌آباد، بعثت، فدائیان اسلام و شش واحد سیار معاینه فنی فعال است. البته مرکز نیایش پذیرش حضوری نداشته و تنها به‌صورت اینترنتی پذیرش می‌کنند.

مقدم در تشریح خدمات تعمیرگاهی مستقر در بعضی از مراکز معاینه فنی اظهار داشت: خودرو در صورت داشتن ایراد بایستی جهت اخذ گواهی معاینه فنی نسبت به رفع نقص اقدام کرده وسپس مجددا جهت تست به مرکز مراجعه کند. استفاده از خدمات تعمیرگاهی  داخل مراکز کاملا اختیاری بوده و هیچ اجباری جهت مراجعه به بخش خاص وجود ندارد و خودرو پس از رفع ایراد مجددا کنترل می‌شود. بهره‌برداری از این تعمیرگاه‌ها توسط  بخش خصوصی انجام شده و تحت نظارت این ستاد است. در صورت هر گونه مشکل، شهروندان می‌توانند از طریق مدیریت مرکز و یا درگاه‌های ارتباطی با ستاد معاینه فنی که در مرکز اعلام شده است موضوع خود را مطرح و پیگیری کنند.

کد خبر 589724

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار