مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹
۰ نفر

نشان درجه یک رشته آواز مقامی خراسان رضوی به استاد کریم کریمی، هنرمند تربت‌جامی اعطا شد.

استاد کریم کریمی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از موسیقی ما، مدیرعامل انجمن موسیقی ایران در مراسم اعطاء مقام درجه یک آواز به کریم کریمی که در تربت‌جام برگزار شد، اظهار کرد: شورای ارزش‌یابی هنرمندان پس از بررسی فعالیت‌ها و سوابق هنری هنرمندان در کمیته ارزشیابی، به هنرمندانی که شایستگی دریافت نشان درجه یک، دو و سه هنری را داشته باشند، این درجات را اهدا می‌کنند.

علی ثابت‌نیا افزود: نشان درجه یک هنری به هنرمندانی که به لحاظ سنی، دارای فعالیت‌های ویژه‌ و تاثیرگذار در فضای فعالیت خود باشند، تقدیم می‌شود. استاد کریم کریمی نیز یکی از پیشکسوتان هنر موسیقی شرق خراسان رضوی است و در واقع یک عمر در عرصه موسیقی مقامی فعالیت کرده؛ این درجه هنری که معادل دکتراست به این هنرمند تربت جامی تقدیم شد و در این راستا، وی از مزایای آن برخوردار می‌شود. موسسه‌ پیشکسوتان و صندوق اعتباری هنر، خدماتی را برای این هنرمندان پیش‌بینی کرده است و امیدوار هستیم که برای باقی هنرمندان موسیقی شرق خراسان نیز اقدام مشابه انجام شود و سایر هنرمندان بتوانند به این درجات دست یابند.
 
ثابت‌نیا که به بهانه ضبط برنامه‌های هنری هنرمندان تربت‌جام و برای شرکت در جشنواره آوای ارادت به تربت جام سفر کرده بود، خاطرنشان کرد: مراسم ضبط و تصویربرداری از اجرای هنرمندان موسیقی مقامی انجام شده و به لحاظ شرایط کرونایی برنامه‌های ضبط شده به صورت ویدیوئی از فضای مجازی پخش خواهد شد.

کد خبر 589632

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار استان‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha