رئیس جمهوری در جریان بهره‌برداری از ۲۷۲۱ طرح ملی با بیان اینکه ان‌شاءالله سال ۱۴۰۰ سالی است که خداوند رحمت خودش را بر این مردم نازل می‌کند و ما می‌توانیم پرده‌های مختلفی که موجب ناراحتی مردم شده را کنار بزنیم، گفت: سال آینده سال غلبه بر ویروس و رونق مشاغل خواهد بود. به مرور واکسن خارجی وارد می‌شود و به بازار می‌آید و واکسن داخلی توزیع می‌شود.

حسن روحانی  جلسه هیات دولت

به گزارش همشهری‌آنلاین، مهم‌ترین بخش اظهارات حسن روحانی به شرح زیر است:

 •  سال آینده سال غلبه بر ویروس و رونق مشاغل خواهد بود، البته نه اول سال.
 •  به مرور واکسن خارجی وارد می‌شود و به بازار می‌آید و واکسن داخلی توزیع می‌شود.
 •  عده‌ای که مبتلا شدند و از این بیماری گذشتند به طور طبیعی واکسینه شدند و عده‌ای که نگرفتند واکسینه می‌شوند. 
 •  دولت همه تلاش خود را به کار می‌گیرد و بخش گردشگری روزهای بهتری خواهد داشت.
 •  ان‌شاءالله سال ۱۴۰۰ سالی است که خداوند رحمت خودش را بر این مردم نازل می‌کند و ما می‌توانیم پرده‌های مختلفی که موجب ناراحتی مردم شده را کنار بزنیم.
 •  توسعه زنجیره فولاد و دو برابر کردن آن،یکی از اقدامات بسیار مهم دولت تدبیر و امید است.
 •  باید همه تلاش‌مان را به کار بگیریم تا از رنج خانواده‌های نیازمند توانمندسازی بکاهیم.
 •  هر اثر تاریخی و فرهنگی سندی از پیشینه بزرگ فرهنگی کشور است.
 •  سال آینده سال غلبه بر ویروس کرونا و احیا و تحول در همه مشاغل مرتبط با صنعت گردشگری خواهد بود.

مشروح اظهارات رئیس جمهوری را در ادامه بخوانید:

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در پنجاه و پنجمین برنامه افتتاح جهش تولید و آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت‌خانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: امروز بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان طرح افتتاح شد که اشتغال ۱۳ هزار نفر را به همراه داشت و این برای ما مهم است.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات بسیار مهم در این دولت، توسعه زنجیره فولاد بود، گفت: این زنجیره تقریباً در طول این ۸ سال دولت به حدود دو برابر کل ۴۰ سال می رسد.  مهم است که ۸ سال را با کل تاریخ کشور مقایسه می‌کنیم و کار بسیار بزرگی از کنسانتره گرفته تا گندله و بخش‌های مختلف و در نهایت شمش فولاد انجام شد و این زنجیره امروز باعث جلوگیری از خام‌فروشی شده است و ارزش این معادن و صنایع معدنی موجب شد ارزآوری بسیار خوبی در شرایط این سه سال تحریم و سختی داشته باشیم.

رییس جمهوری با مقایسه شرایط تحریم با شرایط قحطی در گذشته، گفت: سال ۱۴۰۰ از آن سال‌هایی است که خداوند رحمت خود را بر این مردم نازل می‌کند و می توانیم پرده‌های مختلفی که موجب آزار مردم شده است، را کنار بگذاریم و مردم هم در بیماری کرونا و هم در زمینه جنگ اقتصادی موفقیت‌های بزرگی به دست خواهند آورد.

روحانی با اشاره به بهره‌برداری از طرح مهم گندله‌سازی در یزد گفت: این طرح جزو مدرن‌ترین طرح‌های گندله سازی با ارزش ۹ هزار میلیارد تومان است که در این چند سال به اتمام و بهره برداری رسیده است و امروز شاهد افتتاح آن بودیم.

رییس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه در زمینه بهزیستی هم کار خوبی با کمک و همت مردم و داوطلبان انجام شده است، گفت: امروز ۲۴۰۰ مرکز  رونمایی شد و در این مراکز حدود ۵ میلیون نفر خدمات دریافت کرده و تحت پوشش قرار می‌گیرند. اینکه در یک روز می‌توانیم ۲۴۰۰ مرکز مثبت زندگی را افتتاح کنیم کار بسیار بزرگ اجتماعی است و باید به همه خانواده هایی که در توانمندسازی و آگاه سازی به کمک نیاز دارند، کمک کرده تا رنج مردم کاهش پیدا کند.

وی افزود: همه آنانی که به توانبخشی نیاز دارند بتوانند توان لازم را ابتدا از خداوند بزرگ و بعد هم از مردم و همه خدمتگزاران و این سازمان که برای این کار آماده شده و در حال فعالیت است، بگیرند.

روحانی با اشاره به افتتاح بخش میراث فرهنگی گفت: میراث فرهنگی برای ما یک سند است. اگر هزاران کتاب در تاریخ از تمدن ایران گذشته و هنرمندان بخوانیم، رفتن به اصفهان و دیدن میدان نقش جهان بیش از آن هزار کتاب فریاد می‌زند و سخن می‌گوید که چه دانشمندان و ریاضیدانان، معماران و طراحان ارزشمندی توانستند با بهترین مصالح زیباترین ساختمان‌ها را برای ما بسازند.

رییس جمهوری گفت: هتل‌ها و ساختمان‌های بسیار گرانقیمتی در اسپانیا هست که قرن‌ها قبل به‌ دست مسلمان‌ها ساخته شده است و ما می‌توانیم از این مکان‌ها بهره‌برداری اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی انجام دهیم. اساسا این وزارتخانه، وزارتخانه‌ای است که می‌تواند از لحاظ اقتصادی بسیار مهم باشد یعنی گردشگری کار عظیم و بزرگی است و این وزارتخانه می‌تواند نقش بسیار بزرگی در گردشگری داشته باشد.

روحانی با اشاره به رشد دوبرابری گردشگر در دولت تدبیر و امید گفت: سال گذشته شرایط خاصی برای گردشگری، هتلداران و همه آنهایی که خدمات گردشگری را انجام می‌دهند، به وجود آمد که سال سختی بود و دچار مشکل شدند. ما از این مسئله عبور می‌کنیم و سال آینده سال غلبه بر ویروس و احیای همه این مشاغل البته نه آغاز سال خواهد بود.

وی ادامه داد: هم واکسن خارجی اضافه می‌شود و به اندازه کافی وارد می‌شود و هم واکسن داخلی به بازار می‌آید و این مجموعه سال آینده را متحول می‌کند. علاوه بر این یک عده مردمی که مبتلا شده و عبور کردند به طور طبیعی واکسینه شدند، عده‌ای هم که مبتلا نشدند با این واکسن، واکسینه می‌شوند.

رییس جمهوری بیان کرد: ما در مجموع می‌توانیم این زنجیره را قطع کنیم و این اپیدمی پایان یابد و مردم ما در سال ۱۴۰۰ بتوانند روزهای راحت‌تری را در زندگی داشته باشند. دولت همه تلاش خود را به‌کار می‌گیرد و بخش گردشگری ما سال آینده روزهای بهتری نسبت به سال ۹۹ خواهد داشت.

کد خبر 589505

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 1
 • نظرات در صف انتشار: 18
 • نظرات غیرقابل انتشار: 4
 • رضا NO ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
  0 6
  از تزریق واکسن غیر ایرانی به سنین زیر ۴۰ سال باید خوداری شود

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار