رئیس کمیته نقل و انتقالات فدراسیون فوتبال توضیحاتی در خصوص ادعای برخی طلبکاران پرسپولیس داد.

پرسپولیس

به گزارش همشهری آنلاین بعد از باز شدن پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس برخی از بازیکنانی که از این تیم طلب دارند اعلام کردند شکایت خود را به فیفا خواهند برد اما فریبرز محمودزاده ریئس کمیته نقل و انتقالات در خصوص این ادعاها در گفت و گوی زنده تلویزیونی توضیحاتی ارائه کرد: «طی مراحل اداری بحث مطالبات اشخاص حقیقی و حقوقی در فدراسیون فوتبال زیرنظر کمیته انضباطی و وضعیت انجام می شود. جزئیات پرونده ها در اختیار سازمان لیگ نیست و قطعا مسئولان کمیته وضعیت پاسخ صریح تر و روشن تری خواهند داد.

وی افزود:  با توجه به ارتباط و همکاری خوب این دو کمیته با سازمان لیگ، بحث مطالبات درخصوص باشگاه پرسپولیس و تمام باشگاه ها در بحث داخلی آنها بوده است. پرسپولیس توانست در بخش بین الملل پنجره نقل و انتقالاتی اش را رفع تعلیق کرده و آن را از بسته بودن خارج کند. برهمین اساس درخواست ITC  مهدی ترابی هم داده شد.

رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ تصریح کرد: در بحث ثبت نام بازیکنان جدید پرسپولیس در  بخش داخلی منتظر جواب مکاتبات مان با فدراسیون فوتبال بودیم. فدراسیون هم قبل از بازی این تیم با نفت آبادان اعلام کرد قادر به ثبت قرارداد بازیکن این تیم نیستیم ولی عصر روز گذشته مکاتبه رسمی فدراسیون و کمیته وضعیت به سازمان لیگ ارسال شد.

محمودزاده ادامه داد: براین اساس قرارداد مهدی ترابی ثبت و کارت بازی وی صادر شد اما همانگونه که جمشید نورشرق(رئیس کمیته وضعیت) اعلام کرد طبق قوانین فیفا زمانی که می خواهند پنجره نقل و انتقالات یک باشگاه را ببندند باید بحث تنفس و تعهد زمانی که قائل به این موضوع است هم در نظر بگیرند. ضمن اینکه عصر روز گذشته تضمین حقوقی مدیریت باشگاه پرسپولیس و اعضای هیأت مدیره به صورت کتبی به فدراسیون فوتبال رسید.

وی درباره اینکه کدام نهاد و با چه ضمانتی مجوز باز شدن پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس را صادر کرده است، گفت: قطعا ریز جزئیات در اختیار سازمان لیگ نیست زیرا مجری آرای صادر شده و مکاتبات کمیته وضعیت هستیم و همانگونه که گفتم تضمین حقوقی مدیران باشگاه پرسپولیس به صورت رسمی در اختیار فدراسیون فوتبال قرار گرفت.

رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ درباره اینکه شنیده می شود محمدرضا زنوزی به عنوان مالک باشگاه خصوصی تراکتور برای باز شدن پنجره نقل و انقالاتی این باشگاه چک شخصی صادر کرده است، عنوان کرد: قطعا در بخش دولتی هم یک باشگاه دارای مجمع و اعضای هیأت مدیره منتخب مجمع است و مکاتبه حقوقی آنها می تواند ملاک حقوقی باشد. تا جایی که من در جریان هستم این تضمین حقوقی به صورت کتبی ارسال شد و سازمان لیگ به عنوان مجری پس از دریافت این مکاتبه قرارداد ترابی را ثبت و کارت وی را صادر کرد.

محمودزاده درباره اینکه در صورت کشیده شدن کار به AFC آیا احتمال قبول شکایت از طرف تیم های دیگر وجود دارد یا این نهاد رای فدراسیون فوتبال ایران را می پذیرد، گفت: یکی از کمیته های استراتژیکی که فیفا آن را قبول دارد همین کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال است. از زمان تشکیل  این کمیته حقوقی، پرونده ها  از کمیته انضباطی به کمیته وضعیت عودت داده شد.

وی ادامه داد: این کمیته مورد اهمیت و قبول فیفا است و آرای آن مورد تایید فدراسیون جهانی خواهد بود. رایی که کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال صادر و اعلام می کند قطعا مورد تایید نهادهای حقوقی بالادستی است زیرا این کمیته را در همه فدراسیون های ملی قبول دارند. سازمان لیگ هم به عنوان مجری آرای این کمیته چه در زمان بسته شدن و چه باز شدن پنجره ها سعی می کند مطابق همین آرای کمیته انضباطی و وضعیت عمل کند.

رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ تصریح کرد: هیچ قراردادی را به شکل سرخود ثبت نخواهیم کرد. با وجود سفر مهدی ترابی با پرسپولیس به آبادان اما به دلیل ثبت نشدن قراردادش کارت بازی برای این بازیکن صادر نشد. با توجه به اینکه مسائل حقوقی در  بحث داخلی خیلی مهم است می خواهم آنها را به شکل دقیق مطرح کنند تا خوراک بدی به سمت بیرون ندهند.

محمودزاده در گفت و گو با شبکه تهران عنوان کرد: پیشنهاد می کنم رسانه ها به ویژه رسانه ملی از حقوقدان های فدراسیون فوتبال و شخص جمشید نورشرق دعوت کنند تا درباره مسائل حقوقی توضیحات خود را ارائه بدهند.

کد خبر 589429

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار