بازار بزرگ دلگشا یکی از جذاب‌ترین و البته جدیدترین مراکز خریدی است که با وجود دشواری‌های کرونا فعالیت خود را آغاز کرد و توانست با امکانات خوب خود و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی دوران درخشانی را در ماه‌های اخیر داشته باشد.

image-20210307142159-1.png

یکی از ویژگی‌ها مهم سرای دلگشا که آن را به مقصدی جذاب برای خریداران تبدیل می‌کند کیفیت اجناس آن در کنار قیمت بسیار مناسب آن است که به خصوص در آخر سال بسیار به کار می‌آید. در ادامه نگاهی به این مرکز خرید جذاب و دیدنی داریم.

بازار تهران؛ هنوز معتبر و موثر

شاید با خودتان بگویید در این شرایط حضور در بازار تهران هزینه مالی و ریسک بسیاری دارد و بهتر است دنبال مراکز خرید جدید باشیم، اما با عجله قضاوت کنید. بازار بزرگ تهران قلب تجارت ایران و تهران و وزنه‌ای تعیین‌کننده در سطح ملی است و تعداد زیادی مجتمع تجاری در صنوف مختلف در آن مشغول فعالیت هستند. بازار یا همان سرای دلگشا نیز اولین مجتمع تجاری این چنین در بازار نیست و در ۱۵ خرداد شما می‌توانید تعداد دیگری از این مجتمع‌های تجاری را مشاهده کنید.

بازار تهران هنوز همان بازار تهرانی است که می‌شناختیم؛ آسیب‌دیده است، اما معتبر، مؤثر، قدرتمند و اعتبارآفرین است. با وجود مراکز خرید کوچک و بزرگ در شمال یا مرکز تهران، هنوز وزنه اعتباری بازار تهران مثال‌زدنی و کم‌نظیر است. داشتن یک مغازه کوچک در دل بازار می‌توان از یک مغازه چند ده متری در قلب تهران اعتبار بیشتری داشته باشد.

بازار بزرگ دلگشا گزینه نخست یک خرید اقتصادی در بازار تهران

در این فضا بازارهایی مثل دلگشا می‌توانند از مزیت‌های ذاتی بازار از جمله فرهنگ، اعتبار و قدرت آن بهره‌مند شوند و ضعف‌های مختلف آن را با اتکا به شیوه‌های جدید ساخت و ساز، فروش، تبلیغات و مدیریت پر کنند. با همین دیدگاه است که سرای دلگشا در قلب بازار تهران شروع به فعالیت می‌کند.

بازار بزرگ دلگشا در یک نگاه

سرای دلگشا تلاش کرده از مزیت‌های بازار تهران بهره ببرد، آن‌ها را ارتقا دهد و ضعف‌های مختلف بازار را رفع کند. این مرکز تجاری در مساحت ۵۰ هزارمتری ساخته شده است. آن طور که علیرضا جبینی، مدیر این مرکز تجاری گفته است ۱۶۰۰ واحد تجاری در ۱۰ طبقه در آن فعالیت می‌کنند که به طور متوسط هر واحد باعث اشتغال مستقیم سه نفر و اشتغال غیرمستقیم ده‌ها نفر دیگر شده است. این یعنی سرای دلگشا با احتساب نیروهای خدماتی خود مجموعاً ۵۰۰۰ شغل مستقیم ایجاد خواهد کرد.

بازار بزرگ دلگشا گزینه نخست یک خرید اقتصادی در بازار تهران

این به آن معنا است که با محاسبه حداقل ضریب ۱ به ۱۰ بیش از ۵۰ هزار خانوار از این مجتمع سود می‌برند و به طور مستقیم و غیرمستقیم از آن منتفع خواهند شد. این عدد فارغ از مشاغل دیگری است که در حاشیه این بازار شکل می‌گیرند.

ویژگی‌های بازار بزرگ دلگشا

آن‌چنان که گفته شد بازار بزرگ دلگشا سعی دارد ضعف‌های مختلف بازار را نداشته باشد، شرایط آن را بهبود بخشد و البته برخی مزایای جدید را نیز برای فضای بازار به ارمغان بیاورد؛ از جمله افزایش امنیت عمومی فضای بازار تهران و بیشتر شدن ساعت کاری آن.

امکانات رفاهی

شما تمام امکاناتی را که برای یک خرید آرامش بخش نیاز دارید در اختیار خواهید داشت. فودکورت مجهز و مدرن این مجموعه تمام نیازهای غذایی شما را برآورده می‌کند. سرویس‌های بهداشتی زیاد و تمیز نیز باعث آرامش خیال مشتریان می‌شود.

نکته دیگر، سیستم هواسازی مدرن این مجموعه است که توانست در دوران کرونا نیز خود را به خوبی نشان دهد. این سیستم هواساز با تهویه فوق‌العاده هوایی بهتر از هوای داخل بازار و خیابان را برای تنفس مهیا می‌کند.

پارکینگ

یکی از مشکلات مناطق پر تردد مثل بازار مسئله پارکینگ است. این معضل به خصوص درباره مجتمع‌های تجاری بروز و ظهور پیدا می‌کند. در حال حاضر پارکینگی در خیابان خیام و در نزدیک سرای دلگشا در حال ساخت است که نه تنها فضای پارکینگ فروشندگان و بارانداز آن‌ها را حل می‌کند، بلکه می‌تواند برای اهالی این محل هم مناسب باشد.

امنیت

نه تنها سرای دلگشا، بلکه دیگر مجتمع‌های تجاری شبیه آن نیز می‌توانند باعث امنیت محیط‌های تجاری شوند. ارتباط مستقیم این مراکز تجاری با کلانتری‌ها و حضور نیروهای حفاظتی در ساختمان باعث می‌شود استاندارد امنیتی به شدت افزایش پیدا کند.

راحتی دسترسی

یکی دیگر از امتیازات قابل توجه سرای دلگشا امکان دسترسی خوب آن است. هم با وسایل نقلیه داخل بازار به سادگی می‌توان به سرای دلگشا دسترسی داشت و هم با مترو ۱۵ خرداد می‌توان در کمترین زمان به این مرکز خرید رسید.

تسهیلات سرای دلگشا به تجار جوان

سرای دلگشا برای تشویق تولیدکنندگان داخلی، به خصوص جوانانی که علاقه به توسعه کسب‌وکار خود دارند، سیاست‌های تشویقی خوبی برای برندهای ایرانی در نظر گرفته است. این مرکز تجاری با توجه به عملکرد فروشندگان از حق مالکان خود برای هزینه‌های پشتیبانی و فروش، به کسب‌وکارها کمک می‌کند و تسهیلاتی برای آنان در نظر می‌گیرد.

آن‌چنان که می‌بینید ویژگی مثبت دیگر این مجتمع‌ها توان سیاستگذاری خاصی است که مدیران آن‌ها دارند. این به چه معنا است؟ یعنی مدیر مجموعه می‌تواند مشخص کند که فروشندگان و فروشگاه مجموعه چه ویژگی‌هایی داشته باشند. در نتیجه مدیریت مجموعه می‌تواند سهمی بیشتر را به تولیدات داخل اختصاص دهد یا برای اجاره مغازه سطح کیفی خاصی را از فروشنده طلب کند. یعنی شرط اجاره دادن می‌تواند تأمین حد مشخصی از کیفیت باشد.

استقبال مردم و روزهای سخت

افتتاح رسمی دلگشا از ابتدای پاییز گذشته بود. این مسئله باعث شد تا راه‌اندازی این پروژه با مشکلات زیادی مواجه شود. نه امکان برگزاری افتتاحیه رسمی بود و نه می‌شد روی تبلیغات حساب کرد. با این وجود استقبال مردم و فروشندگان بسیار قابل توجه بوده است. بخش قابل توجهی از واحدهای پاساژ به فروش یا اجاره رفته است و فازهای مختلف آن بر اساس برنامه از پیش تعیین شده در حال افتتاح است. مردم نیز اندک اندک در حال شناخت بازار دلگشا به عنوان مرکز خریدی فعال، جذاب و مدرن در بازار هستند و آن را به عنوان یکی از مقاصد ثابت خود برای خرید در بازار انتخاب می‌کنند.

در طول این چند ماه طبقات +۱ و همکف -۱ فعال شده‌اند و در ماه‌های پیش رو دو طبقه تجاری دیگر و یک طبقه رفاهی در سرای دلگشا فعال می‌شوند. تیم مدیریتی سرای دلگشا امیدوار است در آینده نه چندان دور این مرکز خرید را تبدیل به قطب نمایشگاه دائمی عرصه محصولات با کیفیت ایرانی کند و نام سرای دلگشا را با کیفیت محصولات و کیفیت خدمات عجین کند.

کد خبر 589303

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار