رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران از تصویب نرخ بهای خدمات شهری در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

نوري

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، زهرا صدراعظم نوری در این باره گفت: «در پیوست ۴ لایحه شهرداری تهران در ارتباط با بهای خدمات مربوط به بهای خدمات پسماند عادی است. در این لایحه هزینه جمع‌آوری و حمل هر کیلو پسماند عادی از ۱۳۰۰ ریال به ۱۶۵۰ ریال افزایش یافت. هزینه دفن یک کیلو پسماند عادی در شهر تهران از ۷۰۰ ریال در سال ۹۹ به ۷۸۲ ریال افزایش یافته است و در مجموع بهای خدمات مدیریت پسماند ۲۱.۵ درصد افزایش می‌یابد.»

او افزود: برای تشویق شهروندان به تفکیک زباله از مبدا، ضریب تشویقی برای گسترش تفکیک از مبدا تعریف شد و ضریب E۲ از یک به ۰.۷ کاهش یافت.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر با اشاره به پیوست پنجم که در خصوص حق بهره.برداری غرفه‌های بازارهای میادین میوه و تره بار است، گفت: «حق بهره‌برداری غرف میادین میوه‌وتره‌بار به تفکیک نوع کاربری؛ ۵۰ درصد قیمت مبالغ حق‌ بهره‌برداری به عنوان پایه برای لحاظ در دوره بعد خواهد بود. تعرفه بهای خدمات بهشت زهرا به میزان ۲۵ درصد افزایش یافت.»

نوری ادامه داد: «نرخ ورودی وسایل نقلیه میدان مرکزی میوه‌وتره‌بار به صورت میانگین ۲۰ درصد افزایش یافت.»

او درباره تعیین نرخ ورود خودرو به پارک سرخه حصار گفت: «نرخ ورودی به سرخه حصار برای خودروهای سواری ۳۵۰۰ تومان، سنگین سواری ۱۵ هزار تومان، کامیون تا ۲۰ تُن، ۲۵ هزار تومان و موتور سیکلت ۲ هزار تومان است.»

نوری درباره نرخ بهای خدمات مشاغل سیار و بی‌کانون نیز گفت: «نرخ پایه بهای خدمات هر متر مربع در سال ۱۴۰۰ شامل استقرار کالا و محصولات تولیدی و خودرو روزانه ۷۸۰۰ تومان و برای مشاغل سیار غیرموتوری ۱۵ هزار تومان است.»

وی به افزایش نرخ بهای خدمات کیوسک‌های مطبوعاتی اشاره کرد و گفت: «کیوسک‌ها در سه درجه سطح‌بندی شده‌اند. قیمت درجه یک از ۱۲۰۰ تومان به ۲۵۰۰ تومان، در کیوسک درجه دو از ۸۰۰ به ۱۰۰۰ تومان و در کیوسک درجه سه از ۴۰۰ به ۵۰۰ تومان افزایش یافته است. نرخ بهای خدمات کیوسک‌های مطبوعاتی در مجموع ۲۵ درصد افزایش یافت.»

نوری درباره نرخ بهای خدمات دفع پسماندهای پزشکی، صنعتی و کشاورزی نیز گفت: «نرخ بهای دفع پسماندهای پزشکی جهت قدردانی از کادر پزشکی به دلیل شرایط کرونا بدون تغییر می‌ماند. هزینه جمع‌آوری و حمل پسماندهای بی‌خطر به ۷ هزار تومان، هزینه جمع‌آوری و حمل پسماندهای صنعتی به ۳۶۰۰ تومان و دفن پسماندها در حدود ۱۰۴۰ تومان در هر کیلو خواهد بود. در مجموع هزینه جمع‌آوری و حمل پسماند به روش مخزن متحرک ۳ هزار و ۲۰۰ تومان شد.»

او درباره بهای خدمات جمع‌آوری هر تُن پسماند ساختمانی و عمرانی گفت: «بهای خدمات هر تن پسماند ساختمانی به ۳ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافت.»

در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران، نظر کمیسیون سلامت و محیط زیست درباره افزایش بهای خدمات حوزه سلامت، محیط زیست و خدمات شهری با رای اکثریت اعضاء به تصویب رسید.

کد خبر 588341

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شورای شهر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار