سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای ایجاد موزه معماری در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

علي اعطا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از معاونت ارتباطات شورای اسلامی شهر تهران، علی اعطا روز سه‌شنبه در جریان دویست و هفتاد و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، اظهار داشت: در دو سال اخیر در شورا تلاش زیادی کردیم تا موزه معماری تهران ایجاد شود و حتی در بودجه سال ۹۹ شهرداری، به پیشنهاد کمیته معماری و طرح‌های شهری، ردیفی اختصاصی به همین منظور به مبلع ۵ میلیارد تومان ایجاد شد.

وی با بیان اینکه در یک سال گذشته با اینکه این تکلیف قانونی برعهده شهرداری بود به آن عمل نشد، افزود: گفته شد در میان برخی مدیران ارشد شهرداری، از این امر که ردیف مصوب بودجه ۹۹ بوده است، ممانعت به عمل آمده است و این امر جای تعجب دارد.

اعطا با تاکید بر اینکه شورای شهر امسال پیگیری‌های گسترده‌ای چه در جلسات و چه در مذاکرات شفاهی و حضوری انجام داد، افزود: موزه معماری تهران یک نهاد صنفی و یا بخشی نیست و مرکزی فرهنگی متعلق به همه مردم شهر است. انتظار می‌رفت شهردار تهران که تخصص معماری دارد، نسبت به این موضوع توجه بیشتری داشته باشد.

اعطا ادامه داد: متاسفانه در لایحه بودجه، ضمن بررسی‌ها دیدیم این ردیف برای سال ۱۴۰۰ به پیشنهاد شهرداری صفر شده است و این امر به آن معنی است که شهرداری تصمیم گرفته این تکلیف قانونی را برای سال ۱۴۰۰ حذف کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: در کمیسیون معماری و شهرسازی با این امر مخالف هستیم و به پیشنهاد کمیته معماری و طرح‌های شهری، این ردیف را با ۱۰ میلیارد تومان احیاء کردیم. امیدوارم با تصویب این ردیف حداقل در باقیمانده این دوره از مدیریت شهری، شهرداری نسبت به این امر فرهنگی توجه نشان دهد و این انتظار همگانی و عمومی را برآورده کند.

کد خبر 588273
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شورای شهر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار