توییتر اعلام کرد حساب کاربرانی را که به طور مکرر اطلاعات غلط درباره واکسن کووید-۱۹ منتشر می کنند، به طور دائمی معلق خواهد کرد.

توییتر

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از بیزنس اینسایدر نوشت: رسانه اجتماعی توییتر برنامه‌ای را برای مطلع کردن بهتر کاربران درباره ادعاهای نادرست درخصوص واکسن‌های کووید-۱۹ اعلام کرد که شامل برچسب‌زنی توییت‌های حاوی اطلاعات نادرست است.

توییتر برای شناسایی و برچسب زدن پست‌های گمراه‌کننده درباره واکسن‌های کووید-۱۹ از سیستم اتوماتیک و ناظران انسانی استفاده خواهد کرد. کاربرانی که به دفعات اطلاعات گمراه‌کننده منتشر کنند، تا چند روز قادر به دسترسی به حسابشان نخواهند بود و اگر درباره پست‌های گمراه‌کننده ۵ بار یا بیشتر هشدار بگیرند، حسابشان به طور دائمی مسدود خواهد شد.

شرکت توییتر در بیانیه‌ای اعلام کرد با عمیق شدن شناخت مقامات سلامت از کووید-۱۹ و برنامه‌های واکسیناسیون در سراسر جهان، ما به تقویت اطلاعات به‌روز و معتبر ادامه می دهیم.

توییتر در دسامبر اعلام کرده بود اطلاعات غلط درباره واکسن‌های کووید-۱۹ را حذف خواهد کرد.

سازمان غذا و داروی آمریکا واکسن ساخت شرکت جانسون اند جانسون را که یک شات‌تکی است  روز شنبه تصویب کرد و به این ترتیب اکنون ۳ واکسن برای شهروندان آمریکایی موجود است. آمریکا تا اول مارس حدود ۷۷ میلیون دوز واکسن شرکت‌های مُدرنا و فایزر را توزیع کرده است.

طبق بررسی اخیر بنیاد خانواده کیزر، اگرچه تعداد شهروندانی که می‌گویند تمایل دارند واکسینه شوند، رو به رشد است،  ۱۵ درصد مردم آمریکا اعلام کرده‌اند حاضر به واکسن زدن نیستند. آنتونی فاوچی اعلام کرده حداکثر ۹۰ درصد جمعیت آمریکا باید واکسینه شوند که به ایمنی جمعی دست پیدا کنیم.

تردیدها نسبت به واکسن ممکن است ناشی از اطلاعات گمراه‌کننده‌ای باشد که در اینترنت منتشر می‌شود. پزشکان آمریکایی می‌گویند کسانی که مردم را به واکسن نزدن تشویق می‌کنند، از فیس‌بوک و توییتر برای انتشار ادعاهایشان استفاده می‌کنند.

توییتر حذف اطلاعات غلط درباره کووید-۱۹ را افزایش داده و  درخواست از کاربران برای حذف توییت‌هایی را که منکر دستورالعمل‌های کارشناسان درباره کووید-۱۹ هستند، آغاز کرد.

اما توییتر موفق به جلوگیری از انتشار اطلاعات غلط درباره کووید-۱۹ نشده است. طبق گزارش منتشر نشده وزارت خارجه آمریکا، پس از شناسایی موارد ابتلا به کووید-۱۹ در خارج از چین در بهار سال ۲۰۲۰، دو میلیون توییت به انتشار نظریه‌های توطئه پرداختند. جک دورسی مدیرعامل توییتر در سال ۲۰۱۹ در پادکست یک شخصیت فیتنس مهمان شد که در آن اطلاعات نادرستی درباره واکسن مطرح شد.

کد خبر 588254

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار مهارت‌های زندگی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار