سه‌شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
۰ نفر

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از خسارت زلزله به ۴۰ مدرسه با ۱۷۱ کلاس درس خبر داد و گفت: ۲۳۰۰ دانش‌آموز سی‌سخت بدون مدرسه شدند.

سی‌سخت

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، هادی زارع‌پور در نشست شورای آموزش و پرورش گفت: ۱۶۰ فضای آموزشی در شهرستان دنا داریم که بعد از زلزله ۵.۶ ریشتری ۱۲۱ فضا بررسی شد و فضاهای بررسی نشده مربوط به روستاهایی بوده که از کانون زلزله دور بوده است.

وی بیان کرد: ۵ فضا در خود شهر سی‌سخت ۱۰۰ درصدی تخریب شدند، ۳ خوابگاه دانش‌آموزی هم باید کاملا تخریب و دوباره ساخته شود. ۲۴ مدرسه نیازمند تعمیرات هستند، در مجموع  ۴۰ فضای آموزشی با ۱۷۱ کلاس درس و ۱۳ هزار و ۲۰۵ مترمربع در زلزله سی‌سخت آسیب دیدند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: ۲ هزار و ۳۰۰ دانش‌آموز در این ۴۰ کلاس درس مشغول به تحصیل بودند. پس از عید در صورت واکسینه شدن دانش‌آموزان، حضور در کلاس درس الزامی است و با آسیبی که به مدارس وارد شده در شهرستان دنا با مشکل مواجه خواهیم شد.

زارع‌پور تصریح کرد: در این زلزله، منازل ۲۶۰ نفر از همکاران فرهنگی و بازنشسته آموزش و پرورش آسیب دیدند. ۵۰ هزار دانش‌آموز کهگیلویه و بویراحمدی از ابزار آموزش مجازی محروم هستند.

کرمی، مدیرکل نوسازی مدارس استان نیز گفت: مدارس تخریب شده مربوط به اواخر دهه ۵۰ و اوایل دهه ۶۰ بوده است و مدارسی که نیازمند مقاوم‌سازی هستند مربوط به اواخر دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ است. برای مدارس نوسازی شده مشکلی ایجاد نشده و فقط به یکسری تعمیرات نیاز است که ۸۴ میلیارد تومان برای این ۴۰ واحد نیاز است.

سهراب بنام، رئیس مجمع خیرین سلامت کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: به همت اتاق ایران یک میلیارد تومان برای مدارس آسیب‌دیده استان اختصاص داده شد، ضمن اینکه اتاق‌ها متقبل شدند فقط هنرستان دخترانه کشاورزی سی‌سخت را نوسازی کنند.

کد خبر 588237

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار