بازیکن سابق تیم ملی گفت: از قبل هم مشخص بود علی کریمی رأی نمی‌آورد اما تعداد آرای او برای کلیت فوتبال ایران خوشایند نیست.

خداداد عزیزی

به گزارش همشهری‌آنلاین، خداداد عزیزی، حماسه‌ساز ملبورن در همین خصوص گفت: اساسنامه فدراسیون فوتبال و افرادی که صاحب رأی هستند به شکلی است که فوتبالی‌ها شانسی برای ریاست فدراسیون فوتبال ندارند و تا زمانی که آرا به این صورت باشد فوتبالی‌ها نمی‌توانند مسئولیت ارگانی که متولی فوتبال کشور است را عهده‌دار شوند.  

بازیکن سال آسیا در خصوص اینکه احسان حاج‌صفی به علی کریمی رأی نداده است، به خبر ورزشی گفت: من دوست ندارم باور کنم فوتبالیستی با بیش از ۱۰۰ بازی ملی و سابقه کاپیتانی تیم ملی به علی کریمی رأی نداده است. باور چنین چیزی تعجب‌برانگیز نیست بلکه مایه تأسف فوتبال کشور است. امیدوارم چنین خبری صحت نداشته باشد. این‌طور که شنیده‌ام ۸۷ نفر در جلسه انتخابی فدراسیون فوتبال شرکت داشته‌اند و علی کریمی فقط ۹ رأی آورده است. وقتی به سبد آرا نگاه می‌کنیم می‌بینیم ۱۰ رأی به کاپیتان‌های تیم‌های ملی فوتبال و فوتسال آقایان و بانوان اختصاص داشت، مدیران باشگاه‌های پرسپولیس و فولاد هم که گفته‌اند به علی کریمی رأی داده‌اند، پس در بدترین حالت علی باید ۱۲ رأی می‌آورد اما فقط ۹ رأی آورد. البته زمانی که با علی کریمی صحبت می‌کردم به او گفتم به هیچ عنوان نمی‌توانی به حرف آنهایی که صاحب رأی هستند اعتماد کنی حتی اگر فوتبالی باشند چون از ماست که بر ماست. خود ما فوتبالی‌ها کاری کردیم که غیر فوتبالی‌ها سوارکار باشند و فوتبالی‌ها پیاده! در حرف یک طور هستیم و در عمل کاملاً برعکس.  

خداداد در خصوص انتخاب عزیزی‌خادم به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال گفت: من شناختی روی ایشان ندارم بنابراین نمی‌توانم حرف خاصی بزنم اما در آینده با بررسی عملکرد فدراسیون فوتبال می‌توان در مورد رئیس آن اظهار نظر کرد یا قضاوتی انجام داد. من دوست داشتم فردی مثل علی کریمی رئیس فدراسیون شود چون اگر هر عیب و ایرادی هم داشت به دنبال مبارزه قاطعانه با فساد موجود در فوتبال بود و جلوی خیلی از کثافتکاری‌های فوتبال، زد و بندها و زیر میزی‌ها را می‌گرفت.  

کد خبر 588188

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی