مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴
۰ نفر

توزیع نهال رایگان به منظور ارتقای فرهنگ زیست محیطی و مشارکت شهروندان در حفظ و توسعه فضاهای سبز شهری و خصوصی در شمال تهران آغاز شد.

نهال

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه خبری شهر، مانی جعفریان، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک تهران در این باره گفت: در راستای طرح استقبال از بهار، توزیع نهال رایگان شامل نهال‌های مثمر از جمله سیب، گوجه سبز، آلو و... به شهروندان، در بوستان‌های نیاوران، قیطریه، گلریزان آغاز و تا ۱۵ اسفند ۹۹ ادامه پیدا می‌کند.

وی اضافه کرد: توزیع بروشور و دستورالعمل نحوه غرس و نگهداری از آن نیز توسط اداره فضای سبز این منطقه در محل‌های توزیع نهال انجام می‌شود تا اطلاعات لازم در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

جعفریان از دیگر اقدامات اجرایی در راستای حفظ و توسعه فضای سبز شهری را کاشت درختان به روش روت بال و همسازی‌سازی درختان در سطح فضای سبز منطقه یک دانست و افزود: کاشت درختان به روش روت بال به عملیات جابجایی درختان از یک نقطه به نقطه دیگر بدون آسیب رسیدن به درخت می‌گویند که بر همین اساس بیش از ۳۴۰ درخت به این روش به مساحت کاشت ۱ هزار و ۷۳۸ مترمربع از گونه‌های گیاهی چنار، عنبرالسائل، زیتون تلخ، بید مجنون، اقاقیا، یاس هلندی، بن سای زیتون با بن حدود ۲۵ الی ۴۰ در میدان شهید باهنر، خیابان شریعتی، بلوار اوشان، مقابل ساختمان شهرداری ناحیه ۵ و... به منظور همسان‌سازی و افزایش تراکم درختان در سطح محدوده فضای سبز منطقه در طرح نهضت درختکاری کاشته شد.

او با اشاره به اجرای عملیات جهادی به‌زراعی فضای سبز در شمال تهران، گفت: طرح جهادی عملیات به‌زراعی، کندوکوب و هرس فضای سبز معابر، بوستان‌ها و جنگل‌های سطح منطقه یک با هدف ایجاد فضای مطلوب شهری، فرم‌دهی، جوان‌سازی و رفع خطر نیز از اقدامات اجرایی است.

معاون شهردار منطقه یک تهران گفت: این عملیات از دی ماه با نخاله‌کشی و جمع‌آوری خاک مازاد و آلوده، خاکریزی، شخم و زیر رو کردن خاک، استفاده از کود گرانول غنی شده و شیمیایی فسفات تریپل، حذف‌کننده‌های خشک، آزادسازی طوقه درختان، ترمیم تنه و تشتک درختان، کاشت درخت و درختچه، گل فصلی، مرمت انهار و ... انجام گرفته است.

کد خبر 588092

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی