واحد بازیابی اتان شرکت پتروپالایش کنگان در آیینی به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور دکترحسن روحانی، رئیس جمهوری امروز دوشنبه ۱۱ اسفند افتتاح و عملیات اجرایی پتروشیمی کیان در عسلویه استان بوشهر آغاز شد.

دکتر حسن روحانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مدیرعامل شرکت پتروپالایش کنگان در این آیین گفت: طرح بازیابی اتان شرکت پتروپالایش کنگان به عنوان بزرگ‌ترین واحد تامین کننده خوراک پتروشیمی‌ها به شمار می‌رود که با حجم سرمایه‌گذاری ۹۷۰ میلیون دلار احداث شده ‌است.

حمید قادری افزود: با بهره‌برداری از این واحد پتروشیمی سالانه ۱.۷۵میلیون تن اتان، یک میلیون تن پروپان، ۵۰۰ هزار تن بوتان و ۲۵۰ هزار تن پنتان تولید و برای کشور حدود یک میلیارد دلار درآمد زایی به همراه دارد.

وی یادآورشد: این واحد پتروشیمی به عنوان فاز نخست شرکت پتروپالایش کنگان با ظرفیت سالانه ۳.۵ میلیون تن در مدار تولید قرار گرفته است  و سالانه ۲۱ میلیون تن خوراک را از فاز ۱۲ پارس جنوبی دریافت می‌کند.

همچنین در این آئین با دستور رئیس جمهوری عملیات اجرایی واحد الفین مجتمع پتروشیمی کیان به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مجتمع‌های متمرکز پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در زمینی به مساحت تقریبی ۷۵ هکتار در فاز دوم این مجتمع در عسلویه اجرا شد.

در ساخت این ابر مجتمع پتروشیمی، جدیدترین فناوری‌های روز واحد الفین به همراه واحدهای استخراج بَنْزِن، بوتادییِن و هیدرو دی آلکیلاسیون و محصولات پایین‌دستی به کار گرفته می‌شود که پس از بهره‌برداری کامل از این پروژه، کیان به یکی از بزرگ‌ترین مجتمع‌های پتروشیمی در سطح منطقه تبدیل خواهد شد.

کد خبر 588004

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی